Кожен, хто хоч раз бував в поході, знає - як це прекрасно - посидіти ввечері біля багаття на природі і пити гарячий чай, щойно знятий з вогню. Але, як бути в разі, коли багаття не дозволяє розпалити погода, або ж для нього в окрузі не знайти дров, наприклад в горах? У таких випадках незамінним помічником для вас стане хороший газовий пальник. Недосвідчені туристи задаються питанням, як вибрати газовий пальник для походу. Дана стаття і допоможе вам розібратися в цьому - як вибрати газовий пальник туристичний.

Газові пальники туристичні мають незаперечні переваги: вони зручні у використанні, легкі і компактні, працюють при будь-яких похідних умовах і в будь-який час року. Надійний туристичний пальник завжди допоможе вам приготувати їжу - будете ви на пікніку в парку, або ж на вершині Евересту.

Давайте спробуємо розібратися, який пальник вибрати для походу. Всі туристичні пальники можна розділити на 3 види:

  • Газові пальники та плити;
  • Пальники, що працюють на рідкому паливі;
  • Мультипаливні пальники.

Отже, спробуємо розібратися, як же вибрати пальник для відпочинку на природі. Розглянемо всі види пальників по порядку:

Газові горілки226d635a 85d4 11e9 890c ac162d7440bb

Як бачите, пальник туристичний похідний легко приводиться в робочий стан, його також легко загасити і зібрати в рюкзак. Крім того, газовий пальник не потрібно попередньо прогрівати для запуску, на відміну від бензинового пальника для туризму - примуса. Газ не коптить і не пахне, що дозволяє використовувати пальник в закритих приміщеннях або в наметі (за правилами безпеки не забувайте подбати про вентиляцію!, ато ризикуєте отримати отруєння чадним газом).

Мінусом газового пальника є те, що він може відмовитися працювати при низьких температурах (пов'язано з поганим переходом газу з рідкої фракції в газоподібному стані).

Газові пальники можна розділити між собою за певними параметрами, на які вам варто звернути увагу при виборі пальника для своїх потреб.

Перше - це потужність газового пальника. Потужність вказується в інструкції для пальника у ВАТ, або умовно, потужність можна визначити за розміром форсунки на око - чим більша форсунка, тим потужніший пальник. Пальники з потужністю до 2000 Вт розраховані на обслуговування 1-2 чоловік і здатні закип'ятити обсяг води до 1 літра. Пальники з потужністю понад 2000 Вт йдуть на компанію з 3-х і більше людей.

Також пальники бувають з гнучким шлангом для підключення їх до балона. Наступне корисне відео - огляд газових балонів і деякі корисні аксесуари.

Такі пальники ставляться на ніжки і, як правило, мають систему попереднього підігріву газу. Дані пальники більше застосовуються як газовий пальник для альпінізму. Вони мають трохи більшу вагу на відміну від пальників, які ставляться на балон, але будуть стійкіші і їх легше поставити в укриття від вітру.

Пальники, що працюють на рідкому паливі

До рідкопаливних пальників можна віднести всім добре відомі з кінофільму «Діамантова рука» пальника примуси і спиртові пальники. Ці пальники працюють на бензині / гасі і відповідно - на спирті (є досить дорогим видом палива). Але, серед туристів і альпіністів найбільше користується попитом, так званий мультипаливний пальник.

Мультипаливні пальники є комбінацією газового пальника і рідкопаливного. Паливом для них служить як газ, так і горючі рідини (бензин або гас).

Плюсами таких пальників є: можливість працювати при низьких температурах (проблеми з газом вже можуть початися при температурі нижче - 5 ° С, правда, зараз, виробник вийшов із цього становища - випускаючи газові балони для туристичних пальників з суміші пропану 35% і ізобутану 65% ). Такі балони можуть впевнено працювати в люті - 20 ° С. Бензин, навіть очищений (калоша), коштує в рази дешевше, ніж картридж з газом, при цьому, під час згоряння бензину виділяється трохи більше тепла, ніж при згорянні газу. Також, плюсом є те, що вас ніхто не пустить в літак з балоном газу, а на місці може стати проблема покупки того ж газу в балонах, а бензин, як правило, дістати не проблема.

Звичайно, мультипаливні пальники не позбавлені недоліків: при згорянні бензину є специфічний запах, при транспортуванні бензин можна пролити на речі, і на відміну від газового пальника, який купив і забув про догляд, мультипаливний вимагає догляду в чищенні і змащенні. А також, вони мають більшу вагу.

Отже, з вибором пальника розібралися, але для того щоб максимально використовувати ККД будь-якого пальника, її потрібно сховати від вітру. Для цього застосовують спеціальну шторку з легкого металу, яка розправляється навколо пальника з посудом.

Висновки

Тепер, коли ви знаєте різницю між пальниками, вам буде легше вибрати туристичний пальник. При виборі туристичного пальника вам потрібно визначитися з такими параметрами:

1. Кількість людей, яку буде обслуговувати пальник (на цей параметр впливає потужність пальника);

2. Погодні умови використання пальника (особливо це стосується холодної пори року);

3. Визначитися з видом палива для вашого пальника (газ не горить при сильному мінусі, а бензин можна дістати навіть в найвіддаленішому куточку планети);

Врахували все це? - тоді сміливо вибирайте те, що вам потрібно і радьте іншим, як вибрати газовий пальник для походу.

info@ribachok.in.ua