liashch vlitku v ukrainiЛящ влітку в Україні

З настанням липня, погода на вулиці часом стає нестерпно спекотною, що сильно впливає на поведінку риби у всіх типах водойм. І хижаки, і мирна риба вже ведуть повністю розмірений спосіб життя, виходячи за їжею лише в ранковий і вечірній час, за рідкісним винятком. Все більшою популярністю користується нічна рибалка, яка найбільш успішна в першу і третю чверть місячного циклу.

Повадки риби і пошук успішного місця

Сильне і тривале потепління дає про себе знати, нарівні з погіршенням кисневого балансу, особливо в озерах і водосховищах. Ця риба все рідше показується безпосередньо поблизу берегів, найближче припливаючи до них на світанку і в передзахідні години. Після 10-ї години дня, ця риба переміщається в глибокі бровки і ями, а також всілякі затінені і рельєфні ділянки дна на видаленні від берега, де вода прогрівається повільніше. На річках, ця донна риба буде триматися виключно повільного перебігу, на рельєфних ділянках.

Кращі улови будуть спостерігатися з 6 до 9 ранку, на крутих берегах. Ділянка слід вибрати заздалегідь і провести розвідку дна, заодно злегка прикорму рибу, використовуючи підгодовування великих фракцій. Слід пам'ятати, що лящ мешкає переважно на глинистому або піщаному грунті, в інших місцях, особливо в липні, зустріти його буде важко. Знову великою популярністю у цієї риби користуються природні, підводні ключі, які насичують водойму киснем.

Фідер та поплавок для лову ляща

Протягом усього літа, ляща можна ловити як на фідерні, так і на поплавочние снасті. У першому випадку, довжина вудилища складе близько 3,5 метрів. Його тест буде повністю залежати від маси наповненої годівниці, в межах 70 до 140 грам. При риболовлі на стоячій воді форма годівниці не має великого значення, проте на річках, більш стійкими течією виявляються прямокутні і трикутні форми. У липні слід бути обережним при виборі волосіні, вибираючи максимально тонку і гранично міцну. В якості основної волосіні, закріпленої на котушці, стане шнур, діаметром близько 0,12 мм. Як повідця ж краще взяти мононить, товщиною до 0,14 мм.

Риболовля за допомогою поплавковою снасті, також нерідко приносить хороший результат. Закиди доведеться робити далекі, і тому велика перевага буде у вудилищ завдовжки не менше 4 метрів, оснащених пропускними кільцями і безінерційною котушкою. Тут, мононить використовується як в якості повідця, так і основної жилки. Діаметр її може скласти до 0,16-0,18 мм. Гачки підбираються невеликі, але міцні на вигин. Трохи вище по волосіні чіпляється невеликий грузик-дробинка, а поплавок налаштовується так, щоб насадка ледь ковзала по донної грунті.

Прикормка і насадка для ляща

Метаболізм мирної риби сильно сповільнюється, як наслідок нестачі кисню і підвищеної температури, тому з підгодовуванням слід бути вкрай обережним, оскільки ляща, наприклад, дуже легко перегодувати. Найкраще зробити великий закорм з вечора, готуючи рибу до ранкової ловлі, а в процесі лише підкидати невеликі порції, ущільнені місцевої грунтом. Рецептів і магазинних сумішей на ляща величезна кількість, ми лише нагадаємо, що варто покласти в основу великі фракції, наприклад гороху або картоплі, інакше ви ризикуєте привернути дрібниця або малька. З насадкою на гачок все ще простіше, в її якості найкраще використовувати опариша або мотиля, і лише коли ви повністю переконайтеся в незацікавленості до них риби, варто переходити на насадки тваринного походження. Бажаємо вам приємно провести час на риболовлі.

 

 

info@ribachok.in.ua