Карась в літню пору рокуКарась в літню пору року

Літо - найкраща пора для лову мирної риби, і немає риби більш теплолюбної в наших водах, ніж карась. У цьому місяці карась буде активний протягом усього світлового дня, особливо якщо на вулиці одночасно тепло і похмуро. Погодні умови цієї риби ні по чому, якщо немає різких перепадів температури та атмосферного тиску. Найкращі умови для риболовлі збережуться доти, поки температура води не перевищить 20 градусів.

Звички карася і де його можна знайти

Період затишшя, властивий карасю на деякий час після закінченего нересту, і тепер настає пора підвищеної активності цієї мирної риби. Колись великі зграї карася і тепер розбиваються на більш дрібні, рідко перевищують 5-8 особин. Групи утворюються з особин приблизно одного віку і величини.

Великий карась веде одиночний спосіб життя, віддаючи перевагу більш глибоким ділянкам. Піки активності спостерігаються в ранковий і пізній вечірній час, а в похмурий день добре ловиться протягом усього світлового дня.

Річкові затоки і озера стануть основним місцем лову карася, оскільки саме тут для нього створюються найкращі умови. У річках карась постійно переміщається, в озерах ж більш постійний в своїх маршрутах і знайти їх скупчення буде не важко. Середня глибина, на якій годується ця риба рідко перевищує 2 метра. Найчастіше карась годується серед високих очеретів, лілій, латаття і інших високих рослин. Карась терпимо ставиться до каламутної води, але при можливості віддає перевагу більш чистим ділянкам. У підсумку, нам потрібен неглибока і наповненна високою рослинністю ділянка, бажано з рельєфним дном.

Снасті на карася

Найактивнішою, цікавою і результативною в цьому місяці покаже себе класична поплавкова вудка. Довжина якої буде залежати від особливостей водойми, і оскільки закидання найчастіше здійснюються за кордон високої рослинності, вона повинна становити не менше 3-4 метрів. Для більшої зручності, до вудилища кріплять невелику безінерційну котушку. В якості основної волосіні береться мононитка діаметром до 0,18мм. При численних закиданнях в густу рослинність, важливість використання повідця незаперечна, а його оптимальна товщина складе 0,12мм.

При риболовлі на річці, снасть слід пригрузити, щоб приманка опустилася прямо над донними водоростями, що вимагає попередньої розвідки дна. Оскільки карась віддає перевагу ділянкам із слабкою течією, для цього нам знадобиться лише невеликий грузок-дробинка. Розмір гачка може варіюватися від №4-6. Слід надавати перевагу чутливим поплавкам з високою антеною, яку видно здалеку, вантажопідйомністю до 6 грамів.

Приманка і підгодовування на карася

Підгодовування для карася досить легко приготувати і в домашніх умовах, оскільки це далеко не сама вибаглива риба. Важливо, щоб фракції підгодовування були максимально дрібними, інакше риба швидко насититься. Основу корму складуть пшенична, кукурудзяна або манна каші, з невеликим додаванням кукурудзяного борошна для більшої щільності, панірувальних сухарів і соняшникової макухи. Ущільнення ні в якому разі не повинно здійснюватися за допомогою води з крана, змішувати інгредієнти потрібно безпосередньою перед риболовлею, використовуючи воду з водоймища. В іншому випадку запах хлору може відлякати рибу. Ароматна складова вкрай важлива, тому в підгодовування нерідко додають пахучий чорний хліб і соняшникову олію. Ну а насадкою на гачок непогано слугуватиме перловка, пшениця, хліб, борошняні кульки або черв'як. Бажаємо Вам вдалої риболовлі!

info@ribachok.in.ua