Жерех в травні, як і на що краще ловити? Жерех в травні, як і на що краще ловити?

Ловля на спінінг в другій половині травня набирає граничні оберти. Віднерестившись риба особливо добре реагує на приманку, а якщо мова йде про такого активного хижака, як жереха, то добре знаючи водойму, без улову ви не підете. Після такого важливого періоду в житті риби, жерех знову починає активно харчуватися, а його сезонний жор може тривати до перших чисел червня.

Поводження жереха в травні і його пошук.

Найкращою прикметою початку самої активної фази харчування жереха стане початок процесу очищення води від каламуті. Ця риба не любить каламутну воду і намагається триматися в більш-менш чистих ділянках водойми. Крім чистоти водойми, вкрай важливим фактором є і погодні умови. Особливо активна риба після дощу, коли на вулиці стоїть тепла, але не спекотна, сонячна погода, без серйозних перепадів тиску. Якщо атмосферний тиск тримається на рівні 750мм рт.ст. протягом тижня, то це буде найкращим часом для лову риби.

Добре знання водойми, а саме його рельєфу і глибини в перспективних ділянках найкраще здатне допомогти рибалці принести додому гарний трофей. Найчастіше жерех в травні тримається ділянок глибиною не більше 2-2,5 метрів. Зустрічається в основному в швидких річках, на ділянках з затопленою рослинністю, у підводних кіс і острівців, межах бровок і будь-яких ділянках з великою кількістю нерівностей дна. Перш за все, при лові жереха в травні варто враховувати, що риба все більше переходить на літню модель поведінки, стаючи все більш обережною. Уже зараз, ця зіркова риба навряд чи підпустить рибалок на відстань менше 15 метрів, а тому варто зробити акцент на дальні кидки і швидку проводку.

Снасть на жереха.

Оскільки мова йде про хижака, повна перевага віддається далекобійним, спінінговим снастям. Знадобиться робити дуже багато закидів, для чого знадобиться полегшене вудилище довжиною до 3 метрів. Тест спінінга має дорівнювати 10-30 грам. Безінерційна котушка повинна бути оснащена фрикційним гальмом і в цілому, давати можливість швидкої підмотки волосіні, щоб витягнути рибу перш ніж вона злякає своїм борсанням решту зграї.

Підбираючи снасть, ви повинні бути зосереджені, в першу чергу на великих особин, так як вони першими виходять з нерестовищ і харчуються куди активніше за інших. Поки вода все ще каламутна, можна сміливо брати мононитку  діаметром до 0,24мм, роблячи, таким чином снасть більш надійною і розтяжною, щоб не дати можливість рибі вислизнути з гачка або обірвати волосінь. Зрозуміло, можна віддати перевагу і плетеним шнурам, розривне навантаження яких повинне складати 4,5кг.

Приманка на жереха в травні.

Серед приманок, особливо добре працюють поверхневі і плаваючі, розраховані на верхні і середні горизонти води. Відмінно спрацюють невеликі воблери, плаваючі і Поппера, спіннербейти, і їстівна гума темних відтінків і довжиною до 4-5см. Спиннербейту віддається перевага на сильно порослих водоростями ділянках, які стануть особливо перспективні при лові жереха в травні. Джиг-головки в цьому місяці, при використанні твістерів і віброхвостів, бажано використовувати більш легкі, для більшої природності гри приманки. Закид повинен здійснюватися з відстані не менше 15 метрів, з берега вас прекрасно захистить від пильних очей риби висока прибережна рослинність.

 

info@ribachok.in.ua