Способи ловлі чехоні в кінці травняСпособи ловлі чехоні в кінці травня

Травень незабаром підійде до кінця, а в наступному місяці ми зможемо спостерігати нерест чехоні, за пару тижнів до якого настане пік сезонного жору. Вода прогрівається все швидше, і загальмовують цей процес тільки рясні опади, які розлилися по всій країні, продовжуючи наступ нересту, і, тим самим продовжуючи і, звичайно короткочасний, сезон активного харчування. У цій статті ми розповімо про особливості поведінки чехоні в умовах квітучої, травневої води, про її залежності від погодних умов, а також про те як і на що її варто ловити в травні.

Особливості поведінки чехоні в травні

Найбільші зграї чехоні спостерігатимуться на середній течії. Ця риба харчується переважно в денну пору доби, йдучи в більш глибокі горизонти з настанням темряви. Проте, ловити її можна і в нічну пору доби, особливо до і після нересту, проте закидання приманки доведеться здійснювати на глибину близько 1 метра від дна водойми, частіше біля кордонів бровки.

Молода чехоня, що досягла, поки що, невеликих розмірів, в основному харчується фіто і зоопланктоном. У міру зростання, її гастрономічні уподобання кардинально змінюються, риба переходить спочатку на донних і впалих у воду комах, а потім перемикається на малька і невелику рибку. Шукати її варто, в першу чергу, на височинах дна, біля поворотів річок, піщаних кіс, неглибоких ям на видаленні від берегів і піщаних острівців. Риба буде активно харчуватися поки температура води не досягне +15 градусів, і риба не піде на нерест, хапаючи все що попадеться по дорозі. Після, настане недовге затишшя, не більше ніж на тиждень-два, і жор відновиться.

Оптимальні снасті для лову чехоні в травні.

Ловля чехоні протягом травня і подальшого літнього сезону, буде проходити за допомогою поплавців і спінінгових вудилищ. В обох випадках перевага віддається максимально полегшеним типам, адже мова йде про активну ловлю. Довжина поплавковою вудила може досягати 5-6 метрів, також, його обов'язково варто оснастити місткою котушкою. За основну волосінь береться звичайна, гранично тонка мононитка. Її діаметр складе від 0,16 до 0,18 мм. Довжина повідця складе до півметра, а товщина близько 0,12мм.

Спінінгове вудилище, при лові чехоні, в основному використовується для лову саме великих особин, здатних харчуватися мальком. Великої довжини від нього не буде потрібно, достатньо буде і 2,5 метрів. Основна волосінь в діаметрі складе 0,16мм. Плетену волосінь брати не рекомендується через її, практично нульовий, розтяг. В силу того, що у чехоні дуже слабкі губи, навіть здавалося б, слабкий ривок здатний їх порвати. Все це варто враховувати в першу чергу при виведенні, яке повинно бути максимально плавним і виключати ривки.

Приманка і насадка для лову чехоні в кінці травня.

При використанні поплавкових вудилищ, націлених, в першу чергу на середні і великі екземпляри, як насадки на гачок найкраще послужать мотиль, опариш і коник. Підгодовування ця риба не вимагає і обов'язково проявить активність при правильній подачі насадки. Спінінгові вудлища, націлені, на вже хижу рибу, повинні закидати в попередньо розвідані ділянки, стежки, по яких невеликі зграї риби йдуть на місця годування. Тут, в якості основної приманки найкраще послужить їстівна гума. Невеликі твістери або віброхвости, для більш природньої проводки повинні бути оснащені легкою джиг-голівкою. Якщо ви вибрали правильне місце, клювання не змусить себе довго чекати. Зазвичай риба заковтує приманку повністю, і нерідко робить це при першому ж її закиданніі в воду. Не забувайте також, що вдень ​​ваш горизонт закидання знаходиться за півметра - метр від поверхні.

Бажаємо великих трофеїв!

info@ribachok.in.ua