Ловля плотви в мутній водіЛовля плотви в мутній воді

Як і більшість мирної риби, з травневим потеплінням, плотва відправляється ближче до прибережної зони. Через бурхливие цвітіння рослинності, вода стає дуже каламутною, що дозволяє використовувати більш надійні снасті, не ризикуючи злякати настільки обережну рибу. Проте, до вибору волосіні і приманки варто підійти з розумом, адже плотва володіє прекрасним зором і, крім того, в дану пору живе на мілководдях, які завжди добре освітлені.

Звички плотви в травні і пошук риби

Остаточно віднерестившись, плотва недовго затримується в затоках, де харчується ікрою іншої риби, в тому числі і щуки, після чого повертається на звичні місця проживання, розсіюючись по всій водоймі. Найчастіше її можна зустріти на мілководдях і біля кордонів водної рослинності, куди риба припливає в пошуках тепла і корму. Найбільш вдалі стають закидання у місця водної рослинності, де, поряд з цією рибою, можна також зловити карася, уклейку або густеру. Сама ж плотва, буде жити на горизонтах води від 0,5 до 1,2 метрів.

Вдала ловля плотви, багато в чому, буде залежати від погодних умов. Наприклад, сильний вітер може елементарно направити приманку під час закидання в гущу водоростей, що само по собі може призвести до неприємним зацепом. Варто мати на увазі, що для вдалого закидання вам  буде потрібно зайти в воду, так що обов'язково слід захопити гумові чоботи. На риболовлю результативніше всього виходити вранці або ввечері, коли легкий вітерець створює на поверхні води брижі, що заважає рибі помітити рибалку. Ідеальними годинах для лову стануть з 7 до 10 ранку і з 4 до 6 вечора.

Снасті для лову плотви в травні

Для лову мирної риби в травні вам знадобиться довге поплавкове вудилище. Можна ловити і на фідер, однак зараз це не настільки резонно. Жваве клювання плотви дасть куди більше результатів при активній ловлі. Щоб без зайвої праці закинути насадку в потрібне місце, вам знадобиться вудилище довжиною близько 6 метрів або навіть більше, а для більш м'якого виведення, без загрози зацепом за рослинність, до нього варто прикріпити невелику безінерційну котушку.

Каламутніша, травнева вода, дозволить застосувати в якості основної волосіні мононитку, діаметром до 0,14мм. Довжина повідця складе від 30 до 50см, а його оптимальна товщина складе 0,12мм. Гачки беруться максимально непримітні, щоб їх можна було повністю приховати за насадкою, а делікатне і завжди настільки невпевнене клювання цієї риби, змусить віддати перевагу більш чутливим поплавцям.

Насадка і підгодовування для лову плотви в травні.

При лові плотви, без прикормки не обійтися. Саме це і ляже в основу вдалої риболовлі. У магазин за нею йти не варто. Адже зараз підійде практично будь-який сухий, рослинний склад дрібних фракцій, наприклад панірувальні сухарі або подрібнена крупа, в поєднанні з малою кількістю рубаного мотиля. Прикормка повинна, в першу чергу, викликати в воді привабливу для риби муть, що володіє приємним запахом, до того в неї можна легко додати ложку будь-якого меду. З насадкою справи ще простіше, триває ловля на опариша або дощового черв'яка, якого легко зустріти на вулиці, в зв'язку з початком сезону дощів. Бажаємо великих трофеїв!!!

 

info@ribachok.in.ua