Технологічні новинки у світі рибалкиТехнологічні новинки у світі рибалки

Розвиток засобів для рибалки, як правило, був спрямований на покращення умов та зручності для рибака, збільшення вилову, створення надійніших і міцніших снастей тощо. На сьогодні великі компанії конкурують між собою у здатності задовольнити специфічні вимоги рибалок і пропонують досить цікаві продукти. Розглянемо найцікавіші з них.

Ловля коропа

Як показує практика, чи не найбільша кількість технологічних новинок, які спрямовані  на полегшення рибалки та її автоматизації, перепадає на карпову ловлю. Не останню роль в цьому відіграють різноманітні сигналізатори. Як правило, розділяють звукові і візуальні сигналізатори (індикатори). Великий досвід у виробництві сигналізаторів мають такі компанії, як Fox, Pulsar, Prologic, CentiumDFX та Delkim. Окрім покращення ергономічних властивостей сигналізатора (а саме зручність регулювання різноманітних параметрів) велика увага приділяється здатності механізму витримувати високі перепади температури і різки зміни погодних умов. Крім того, найсучасніші сигналізатори можуть визначати напрям руху коропа у воді.

Цікавим є варіант прикормки риби за допомогою човника. На сьогодні його вже широко використовують любителі полювання на коропа. Окрім безпосередньої переваги у вигляді доставки приманки до необхідного місця, його можна використовувати також як ехолот, встановити маркер чи рибачити вночі, попередньо встановивши на ньому ліхтарі. Такі технічні нововведення значно спростили пошук риби та зробили рибалку продуктивнішою та зручнішою.

Полювання на хижака.

Пошук стоянок хижої риби, наприклад судака, іноді займає дуже багато часу. Використання ехолота дає можливість не тільки швидко знайти рибу, але й вивчити “малюнок” дна водойми. Передовою у цьому плані є розробка команди Humminbird. Висока деталізація, зручність керування Multi-touch із можливістю переходу на стандартне керування (якщо погода не дозволяє) та багато інших “примочок” роблять цей продукт чи не найкращим на ринку. Також заслуговує уваги такий цікавий пристрій як Deeper, який здатен зробити зі смартфона повноцінний ехолот. Працює ця технологія під управлінням Android чи iOS. Бажання зробити продукт портативним і зручним у використанні підштовхнуло іншого виробника, Carp Zuum, створити портативний ехолот-годинник, який працює не гірше за звичайний ехолот.

Серед приманок для хижака можна виділити декілька цікавих продуктів.  Флагман із виробництва товарів для рибалки Rappala не перестає дивувати і без того насичений ринок цікавими новинками. І це стосується не тільки виробництва нових воблерів, але й модернізація і покращення таких класичних приманок, як вертушка. Її новинка Luhr — Jensen Hydro Vibe Hoochie може похвалитися стабільною роботою навіть під час повільної проводки.

Любителями тролінга широко застосовується такий інструмент, як даунриггер. З його допомогою можна опустити приманку на необхідну глибину і не відпускати її далеко від човна. Таким чином, з’являється можливість ретельного облову найцікавіших та найперспективніших ділянок. Такі флагмани, як Big Jon та Scotty розробляють і постійно вдосконалюють електронні даунриггери. За допомогою сучасних технологій, які використовуються у виробництві цих продуктів, з’явилась  можливість  ловити рибу майже під будь-яким кутом.

Котушки і вудилища

На цьому напрямку основний упор робиться на зменшенні маси котушки, покращення її захисних властивостей та інші. Так, компанія Daiwa пропонує унікальну технологію захисту котушки за допомогою системи MagSealed, яка запобігає потраплянню пилу і вологи у внутрішній механізм. Для поціновувачів ультралайтової рибалки компанія Shimano презентувала продукт Shimano Aldebaran BFS XG, яка важить всього 135 грам.

Цікавою новинкою є серія вудилищ від Major Craft — Crostage Mobile. Ці вудилища складаються з 4 частин і легко вміщуються в звичайний чемодан. Компактні розміри цих новинок дозволить любителям подорожей завжди брати з собою спінінг. Інша новинка на ринку - Sportex - Brillant Carp V2, із посиленим катушкотримачем та якісним карбоном. Основний упор робиться на збільшенні міцності вудилища за допомогою нових сумішів (вуглецева смола із наночастками кремнію) та дальність закидання. А от для любителів ультралайту компанія Flagman випустила спінінг FIREFLY SPIN. Основні його переваги — це висока чутливість снасті та покриття її кінчика світловідзеркалюючою фарбою, що покращує видимість моменту покльовки навіть у сутінках.

Одяг

Не останню роль для сучасного рибалки відіграє екіпіровка. Зручна сучасна термобілизна захищає любителів зимової рибалки. Використання натуральної бавовни допомагає тілу «дихати» а синтетичні матеріали запобігають потраплянню вологи і захищають від вітру. Велику роботу в цьому напрямку робить компанія Craft, яка, поєднуючи сучасні розробки і технології, створює зручний і теплий одяг. Також для зимової рибалки розроблені зручні рукавиці Dragon, які не тільки захищають руки від холоду, але й не пропускають вологу і дозволяють впевнено втримати рибу.

Напевно, всі ці розробки полегшують пошук риби та створюють комфорт під час рибалки. Та головне, щоб рибалка приносила задоволення в будь-яку погоду і пору року.

 

info@ribachok.in.ua