biznes na rybolovliЯк побудувати бізнес на риболовлі

Насправді риболовля не тільки величезне задоволення, виявляється на ній можна заробити непогані гроші. При цьому немає необхідності ставити сітки, глушити рибу вибухами або електрострумом, в загальному ніяких браконьєрських способів застосовувати не доведеться, гроші ви заробите на законних підставах.

Як? А ось про це і піде мова в даній статті.

Ідея такого заробітку не нова, її вже давно використовують жителі Кольського півострова і Астрахані організовуючи тури по рибалці. Питається, хто вам не дає організувати щось подібне, скажімо в середній смузі Росії? Для цього і треба щось всього навсього правильно обладнена і організована водойма. До речі, ідея організації лову за ліцензією на невеликому ставку у нас поки велика рідкість, з цього чітко визначених законодавчих умов просто не існує. Незважаючи на це в Підмосков'ї вже працюють кілька приватних господарств де за кілька сот рублів ви можете насолодитися ловом осетра або форелі, при цьому клювання вам гарантують. Отже вважатимемо, що ми вас умовили і ви вирішили побудувати свій бізнес на рибалці.

Що необхідно в першу чергу для початку бізнесу?

А в першу чергу вам треба отримати ліцензію підтверджуючу, що ви маєте право користуватися водними ресурсами. З цього питання вам треба звернутися до Комітету з рибальства. Ніяких складнощів в придбанні такої ліцензії ніколи не було, від вас зажадають тільки на водоймі зробити деякі заходи, а саме: провести меліоративні роботи, осушити околиці і звичайно ж запуститити у водойму рибу.

Втім всі ці роботи, якщо ви серйозно вирішили зайнятися ловом риби, ви справите і без всякої вимоги. Звичайно, представники державної служби кілька разів на рік перевірятимуть санітарно-гігієнічний стан довіреної вам водойми, крім цього спілкуватися з чиновниками доведеться вам і по ряду інших питань, вони відмінно знають де, у кого і скільки можна взяти.

Для отримання водойми існує два способи:

Перший спосіб - оренда природної водойми, яка належить державі. Водоймище необхідно облагородити і створити всі умови для вдалої риболовлі. Незручний цей спосіб тим, що ви вклавши гроші в облаштування і запустивши рибу до водойми не можете бути впевнені в тому що на наступний рік ціна на оренду залишиться колишньою і чи захочуть цю оренду продовжити взагалі. Але і це не все, витрати на підтримку екосистеми водойми в життєздатному стані досить великі, великі на стільки, що можуть ввести вас в збиток, іншими словами справа стає нерентабельною. Але не треба опускати руки, адже існує і другий спосіб.

Другий спосіб - полягає він у тому, що в оренду ви берете вже підготовлену водойму, в даний час багато рибні господарства здають такі водойми в оренду. Договір на оренду, природно, полягає відразу на кілька років.

Тепер поговоримо про варіанти бізнесу на рибалці.

Їх існує досить багато починаючи від звичайного ставка заселеного карасями і коропом і закінчуючи рекреаційним центром, який має будиночки або котеджі і відповідну інфраструктуру призначену для відпочинку. При першому варіанті вам доведеться брати досить скромну плату за одну вудку (до 50 рублів) і ви будете мати досить стабільний сезонний дохід. Крім збору оплати вам ще доведеться чистити ставок, при цьому спустивши воду і заселяти його новою рибою.

Витрати при цьому варіанті.

Витрати при цьому варіанті досить скромні і становлять приблизно 2,5 тис. Доларів. Сюди входить плата за оренду, будівництво на березі маленького будиночка і, природно, придбання риби. За то за рік ваш гаманець може поповнитися на 15-16 тис. Доларів. Зазвичай такі водойми заселяються коропом. Тона цієї риби коштує приблизно одна тисяча доларів.

Розмножуватися короп починає через два роки, але справа в тому, що природної їжі у водоймі йому вистачати не буде і його треба годувати. Однак необхідно зауважити, що в даний час популярність коропа серед рибалок дещо скоротилася, вони вважають за краще ловити осетра, форель або сига. Все буде виглядати зовсім по іншому в тому випадку якщо ви збираєтеся створювати на базі водойми інфраструктуру для відпочинку. Тут вже мається на увазі, що відвідувача чекає не тільки вдала рибалка, а й хороший відпочинок. Звичайно, одним фахівцем з рибного господарства в такому господарстві обійтися неможливо. Доведеться вам наймати і кухарів, і офіціантів, і адміністратора, і охорону, і ...

Дуже буде добре якщо на території ви обладнаєте баньку. І не треба думати, що банька, помости для риболовлі та будиночки це все що треба. Ні, ні і ні, крім цього необхідно обладнати їдальню, по березі побудувати кілька альтанок, облаштувати місця для приготування шашлику, місця де можна приготувати на багатті справжню рибальську юшку, може бути тут же відкрити маленьке кафе і навіть організувати тир. Головне не стояти на місці, а розвиватися і розвиватися і разом з розвитком будуть рости ваші доходи.

Зрозуміло що тут вже початковою сумою 2,5 тис. Доларів обійтися неможливо. Примірно 70 тис. Доларів вам обійдеться лише оформлення всієї необхідної інфраструктури і окупиться цей захід мінімум через два роки, а максимум через вісім років.

У риболовецькому бізнесі основні вкладення припадають на облаштування водойми, зазвичай це сума становить десь 8,5 доларів за квадратний метр данної водойми. Друга за значимістю стаття це зариблення. Тут все залежить від того якою рибою ви будете зарибнювати. Якщо це короп то його вартість за кілограм від 50 до 80 рублів, якщо це форель то вартість її за кілограм збільшиться більш ніж в три рази. Перевезення і годування риби теж обійдеться вам в копієчку. В даний час 1 долар коштує кілограм корму для риби.

З чого складатиметься ваш прибуток?

Прибуток ваш буде складатися з продажу дозволу на ловлю риби та продаж самої риби. Ви можете займатися не тільки обслуговуванням любителів рибної ловлі, також у вас є можливість продавати живу рибу, організація на природі корпоративних заходів, приймати і виконувати замовлення на зариблення інших водойм і багато, багато іншого.

Загалом підприємливий чоловік завжди знайде на чому можна заробити.

 

info@ribachok.in.ua