Yamaga Blanks Blue CurrentОгляд лайта Blue Current

Так вийшло, що спінінгами серії Blue Current від японського бренду Yamaga Blanks мені довелося половити чимало. Більше десятка моделей за ось уже більш ніж три сезони побувало зі мною на рибалках і змаганнях. Щось по-справжньому зворушило, і перекочувало в мій спінінговий арсенал, щось я не зрозумів, відмовившись від подальших тестів, а деякі моделі просто не вписалися в мої особисті переваги.

Чи не покривлю душею, сказавши, що спінінги Yamaga Blanks класні, якісні, належать до категорії «топ» і «преміум», і при правильному відповідно призначенню та умовам лову здатні подарувати максимум ефективності і задоволення. Але далеко не всі з Blue Current, на мою думку, підходять нашому рибалці. Зустрічалися і такі моделі, які відверто навряд чи могли по-справжньому проявити і реалізувати свій потенціал на українських водоймах - зовсім не для того замислювалися. Щоб хоч трохи полегшити тягар вибору тим, хто нині в пошуку свого спінінга, я і уявляю даний огляд.

Підкреслю, по-перше, тут тільки ті вудилища, якими мені самому довелося половити, а не все підряд з Blue Current. По-друге, розмова піде виключно про лайти. По-третє, тут немає спінінгів «краще» або «гірше», а є більш-менш відповідні до наших умов ловлі. По-четверте, висловлюю виключно свої думки і погляди, що, природно, вкрай суб'єктивно, а тому догмою бути ніяк не може.

Розглянемо найпопулярніші моделі:

Yamaga Blanks Blue Current BLC-72/С

 • Довжина: 2,18м.
 • Маса: 78гр.
 • Лад: extrafast.Tubular tip.
 • Зміст карбону: 86%.
 • Кільця: Fuji K-series.
 • Тест по приманках: 1-10гр.
 • Тест по шнуру: PE#0.3-0.6.

Даний лайт одним з перших потрапив до мене в руки, і відразу ж завоював довіру. У плані чутливості, дзвінкості, сухості BLC-72/С відверто поступається багатьом іншим Ямага, але цього виробник і не приховує, чесно висловлюючи даний показник кількістю карбону в матеріалі бланка. У BLC-72/С це всього 86%, тоді як у більш дзвінких моделей - за 90%. BLC-72/С дуже хороша, перш за все, як універсал, хоча і прийнято вважати, що універсальне добрим не буває. У певних рамках буває. BLC-72/С я і джіговал, і Твіч, і навіть невеликі блешні закидав - виходило цілком гідно. Не стану вчити японських майстрів, але, мені здається, на бланку можна було б сміливо верхнім тестом вказати 12гр і навіть більше. Вудка реально могутніша своїх заявлених 10гр. До речі, і по шнурах «сделікатнічали». Якось при лові в водоростях я поставив нитку #0.8, а не #0.3-0.6, як рекомендується. Прекрасне поєднання вийшло. Відмінно BLC-72/С працює на виведенні, потужна, надійна, здатна пробачити багато помилок в зверненні. Ловив і з човна, і з берега - довжина дуже вдала. На тлі багатьох інших Blue Current і взагалі - спінінгів даного класу і якості, цінник BLC-72/С досить демократичний.

Yamaga Blanks Blue Current BLC-72/Ti

 • Довжина: 2,18м.
 • Маса: 71 гр.
 • Лад: extrafast. Tubular tip.
 • Зміст карбону: 99%.
 • Кільця: Fuji K-series Ti.
 • Тест по приманках: 0,5 - 8гр.
 • Тест по шнуру: PE # 0.2-0.6.

Спочатку твердо був упевнений, що дана модель - більш вдосконалений варіант BLC-72/С, але, познайомившись ближче, не так і багато знайшов схожість. В цілому, звичайно, спінінги споріднені, але в BLC-72/Ti (Titanium) є маса приємних нюансів і доповнень. Неймовірна чутливість (карбону 99%) і акуратність дають максимум інформації про те, що відбувається на дні практично на будь-якій дистанції проводки. Відношу 72/Ti до класу «рокфішей», що в наших реаліях передбачає, перш за все, якісну і повноцінну мікроджигову риболовлю. І неважливо, чи будуть це активні приманки (твістери, віброхвости) на досить агресивних проводках або ж м'які і мляві анімації пасивні (черв'яків). BLC-72/Ti чудовий для будь-яких мікроджигових варіацій. Що здивувало, різко додавши в сенсориці, BLC-72/Ti зберіг неймовірний запас міцності (як для цього тесту). Зазвичай дива не відбувається, але тут явна заявка на таке. Використовуючи 72/Ti не тільки при лові окуня, але і полюючи за щуками, встиг в цьому переконатися. Можна, звичайно, цієї Ямага Твічу і навіть «кренкувати», але я б встановив наступний діагноз - мікроджиг з вагами головок до 6-7гр.

Yamaga Blanks Blue Current BLC-74

 • Довжина: 2,23м.
 • Маса: 76гр.
 • Лад: extrafast. Tubular tip.
 • Зміст карбону: 90%.
 • Кільця: Fuji K-series.
 • Тест по приманках: 1 - 8гр.
 • Тест по шнуру: PE#0.4-0.8.

Даний лайт я взяв в руки в минулому році. Умови припускали ловлю на течії Джига від 3-ох до 8-ми грамів плюс слід використовувати невеликі приманки (2,5-3 дюйма). Дуже бажано було обійтися всього одним комплектом снастей, щоб і ходити було простіше, і в машині нічого не залишати важливого (ті ще місця). BLC-74 на таку роль мені здавався цілком доречним. Взявши на тест, не прогадав зі своїм рішенням абсолютно. BLC-74 багато в чому особливий. Знову-таки в наявності вкрай вдале і розумне для українських водойм поєднання серйозного запасу потужності і гарної чутливості. Адже не секрет, що в лінійці кожного виробника, в тому числі і Yamaga Blanks, є дуже потужні, але «глухі» або ж неймовірно дзвінкі, але досить делікатні навіть в рамках свого тесту вироби. Загалом, спробу японців в BLC-74 об'єднати міць і дзвінкість оцінюю однозначно позитивно. Якось щуку- «кілушку» довелося тягти чи не на «форсажі» - все вийшло. Джигувати легко і комфортно, приманки «слухаються» рибалки, а в руку сповна передається все, що важливо і потрібно. Не тільки з окунем і щукою, а й з судаком вдавалося здорово управлятися. Як пізніше з'ясувалося, хоч тест і до 8 гр, але навіть 10 + виброхвіст 2 "цілком адекватно і закидалися, і підривалися з дна. Джиги вагою 4-7 гр - найвдаліші, як на мене, для BLC-74. Пару разів доводилося твічити - ніяких питань.

Yamaga Blanks Blue Current BLC-76/Ti

 • Довжина: 2,29м.
 • Маса: 76гр.
 • Лад: extrafast. Tubular tip.
 • Зміст карбону: 99%.
 • Кільця: Fuji K-series Ti.
 • Тест по приманках: 0,8 - 10гр.
 • Тест по шнуру: PE # 0.3-0.6.

Про цей спінінг напишу ще більш захоплені слова, оскільки дана паличка того явно заслуговує. Як на мене, це чудовий мікро і лайт джиговий інструмент. Неймовірно дзвінкий і по правильному сухий, що дає, здається, всю необхідну інформацію, яку, в принципі, реально отримати через шнур і бланк. До речі, BLC-76 / Ti дуже легкий (всього 76гр), в руках виглядає витончено і навіть якось мелодійно, що стосується нижнього тестового діапазону, то Джигами 2-3гр я дуже комфортно ловив. По верхах: максимум, що ставив, 8гр + приманка 2-2,5". Думаю, це і є розумна межа. Оптимальний же діапазон джиг, де 76/Ti дасть практично будь-якому інструменту фору, - 3-7гр. Незважаючи на відносно невеликий зріст як для берегового лайта, BLC-76/Ti дуже здорово кидає - на відміну від багатьох 76-им і навіть більш довгим. Особливо доречно застосування BLC-76/Ti при лові з берега в місцях, де немає можливості нормально розмахнутися. А ще ця вудка неймовірно потужна, хоча зовнішній вигляд нічого про це не говорить. Мені не раз доводилося піднімати вудилищем окунів по 200-300гр (умови лову і бажання перевірити потужність того вимагали) - запасу потужності було досить.

Всім правильного вибору, яскравого клювання і позитиву.

 

info@ribachok.in.ua