Чехоня в квітніЧехоня в квітні

Чехоня з наближенням нересту або безпосередньо по дорозі до нерестовища харчується більш ніж активно. У середині місяця її ловля набирає більших обертів, незважаючи на її досить невеликі розміри. Пояснюється це відносне легкістю пошуку місць її проживання і її стайності, що багаторазово полегшує процес в розпалі весни. У цій статті ми розповімо про те, як поводиться чехоня в квітні, де її можна буде знайти, і звичайно ж, як і на що її варто ловити в цьому місяці. Тепер про все по порядку.

Де шукати чехонь в квітні і її сезонні повадки

Потепління нарешті стабілізувався, що прискорює перехід риби на літні рейки і наближає їх нерест. У чехоні, в різних водоймах, він може стартувати, в той момент, коли температура води досягне 12-18 градусів. Уже зараз, зграї цієї риби збільшилися в кілька разів, а це означає, що риба повністю готова до нересту. Перед і після нересту, зграї невеликої риби харчуються в основному планктоном, в той час як зграї, що складаються з великих екземплярів, вважають за краще полювати на малька.

При пошуку, в першу чергу слід враховувати, що ця риба живе виключно у великих водоймах і широких річках. Крім того, вона вкрай теплолюбна. Вдень, вона плаває практично біля самої поверхні, не опускаючись нижче 1 метра. Інша справа ніч, в темну пору доби чехоня йде в більш глибокі горизонти. Виходячи на риболовлю, в першу чергу варто досліджувати затоплений коряжник і великі мілини.

Снасті на чехонь в квітні і способи лову

З огляду на високий апетит чехоні, проблем з її виловом виникнути не повинно. Тут залишається головним вибір відповідного місця і точний, дальній кидок приманки. Для цього вам знадобиться поплавкове вудилище довжиною до 6 метрів, оснащене хорошою безінерційною котушкою і пропускними кільцями. Найкраще підійдуть болонські і матчеві, довгі вудлища, легкі в транспортуванні і для руки, що дуже важливо. Не менш популярна і ловля на фідер, проте квітень не той час. Тактика лову вкрай проста, наживка закидається в перспективну ділянку, вдень в верхні, а вночі в середні або нижні шари водойми, а привернути увагу риби відмінно допоможе правильно складена прикормка.

Також варто пам'ятати про те, що , швидкості і загальної довговічності снасті може посприяти рівномірне намотування волосіні на котушку. Незважаючи на високу конкуренцію за видобуток всередині зграї, ця риба дуже уважна, а це зажадає тонкої і міцної волосіні. При лові в верхніх шарах водойми, товщина основної жилки може досягати 0,16мм, однак поводок, довжиною близько 30-40см вдень ​​або 1метр у вечірній і нічний час, не повинен бути товщий ніж 0,14мм.

Прикормка і приманка на чехонь в квітні

Навесні, в якості приманки рекомендується використовувати велику і калорійну насадку, щоб, в першу чергу відсіяти малі екземпляри. Невеликий і міцний гачок з укороченою цівкою повинен бути повністю прикритий насадкою, у вигляді мотиля, опариша або гнойового хробака. Відмінно йдуть в хід бутерброди з відразу декількох типів приманки, а додаткову привабливість їй може надати придавлений або розрізаний опариш. Під час ходу риба гранично невибагливі, але бувають і виключення.

Прикормка, у випадку з чехонею повинна бути низькокалорійною, утворюючи у воді невелику і привабливу муть. При покупці в магазинах, крім вузькоспеціалізованої, також підходять суміші для залучення плотви. При домашньому приготуванні, необхідно звернути увагу на її консистенцію, вона повинна складатися з дрібних фракцій і не містити глину. Крім цього, на весняній риболовлі, слід додати до складу невелику частку насадки. Бажаємо вам приємно провести час на риболовлі. Ні хвоста вам, і ні луски!