Густера в квітніГустера в квітні

У водоймах потроху з'являються молоді водорості. Вода теплішає все швидше, набираючи по кілька градусів за тиждень, що змушує рибу почати активну підготовку до нересту, який, судячи з усього, почнеться вже в перші тижні травня. Зараз же, ця риба починає активніше харчуватися, пересуваючись ближче до прибережної зони. У цій статті, ми розповімо вам про те, де в першу чергу варто шукати густеру в квітні, а також як і на що її варто ловити. Тепер про все по порядку.

Де шукати густеру в квітні і її сезонні повадки

Незважаючи на те, що густера мешкають і харчуються в придонних шарах водойми, ця риба дуже любить теплу і спокійну воду. Мулисті ділянки водойми, ця риба віддає перевагу уникати, вважаючи за краще тверде донне покриття на ділянках з гранично чистою водою. Нерест цієї риби проходить тоді, коли вода прогрівається до рівня в 16-18 градусів. Поки на нерест йдуть хижаки, густера можуть харчуватися в безпеці, не турбуючись, що їх потурбують. Глибина проживання цієї риби може і зовсім не перевищувати 2-3 метрів.

Густера в квітні все ще залишаються малоактивною рибою в плані пересування. Маршрути від місць стоянок до місць жирування змінює з великим небажанням, чого може стати преднерестовою причиною жирування місцевих хижаків. На річках, густера тримається в затоках і затонах, на стоячих, малих водоймах воліє триматися на неглибокій воді, в місцях де ще залишилася минулорічна рослинність, яка є природним місцем проживання дрібних ракоподібних, личинок і водних черв'яків.

Як і на що ловити густеру в квітні

Триває активна ловля на фідерні і поплавочні снасті. З початком цього місяця приходить заборона на вилов більш ніж одним гачком і в аматорських цілях, якого варто дотримуватися, адже саме від цього сезону буде залежати подальша чисельність риби у водоймі. Довжина поплавковою вудилища зараз сильно варіюється в залежності від обраної ділянки і в середньому досягає від 4 до 6 метрів. Крім цього, вудилище, для більшої зручності, оснащується пропускними кільцями і безінерційною котушкою. Товщина основної жилки не настільки важлива, як товщина повідця. Товщина перетину останнього не повинна перевищувати 0.12мм. Приманка опускається на саме дно, і щоб волосінь не волочилася по ньому, варто подбати про попередній розвідці дна за допомогою простого тягарця.

Оскільки густера зараз віддає перевагу більш спокійній воді, вагу фідерної котушки можна обмежити 100 грамами або менше. Довжина фідерного вудилища тут рідко перевищує 3.9 метрів. Вода як і раніше прозора, а тому з товщиною волосіні і тут потрібно бути вкрай обережним, до того ж густера володіє прекрасним зором. Основна волосінь, на якій кріпиться годівниця, може досягати товщини в 0.2мм, однак повідець не повинен перевищувати тих же 0.12-0.14мм.

Прикормка і приманка на густеру в квітні

Прикормка і раніше повинна бути розсипчастою і низькокалорійною, не дивлячись на сильне підвищення апетиту густери. З магазинних сумішей, для лову цієї риби, крім спеціалізованих, також добре підійдуть карасячі і коропові суміші. У домашніх умовах, її можна приготувати з панірувальних сухарів, перемеленої в дрібні фракції каші Геркулес з додаванням невеликої кількості тваринного компонента у вигляді порізаного мотиля. Прикормка може ущільнюватися, до достатньою мірою, за допомогою глини або пшеничного борошна.

Як і інші види мирних риб, протягом всієї весни, густера буде клювати, за вкрай рідкісним винятком, лише на приманки тваринного походження. В якості останніх прекрасно підходять мотиль, опариш і м'ясо молюсків, проте найбільші результати приносить саме насаджений на гачок гнойовий черв'як. Вкрай бажано підібрати міцний, невеликий гачок з короткою цівкою, щоб його легко можна було прикрити насадкою.

Бажаємо вам приємно провести час за улюбленим заняттям і ні хвоста, ні луски!

 

info@ribachok.in.ua