Язь в березні

Язь в березні

З приходом повені, яке, завдяки теплому українського клімату, спостерігалося вже на початку місяця, язь помітно пожвавлюється. Температура води поки росте малими темпами, але прогнози погоди обіцяють сильні потепління до кінця березня, яке буде досить на руку для любителів порибалити на цю, теплолюбну рибу. Оскільки апетит язя зростає великими темпами, справа залишається лише за вибором належного сезону тактики і місця лову. У цій статті ми розповімо про те, як і на що ловити язя на перших порах весни, а також про те, де його варто шукати в першу чергу. Тепер по порядку.

Звички язя і пошук місць його проживання в березні

Вода теплішає не так швидко, як хотілося б, але у випадку з язем це буде тільки в плюс, оскільки надасть більше часу для лову цієї риби. Язь зараз активно годується, його ловля буде особливо хороша на невеликих водоймах. Нерест язя починається, як правило, коли температура в водоймі перевищить +6 градусів. Уже до кінця місяця язь іде в притоки, де вдосталь їжі. Слід зазначити, що його клювання буде вельми нетривалим і як тільки вода прогріється, його клювання припиниться до закінчення нересту.

Пошук місць проживання риби стане основою складністю, оскільки язь в цьому місяці часто мігрує, спочатку слідом за джерелами кисню, а в кінці місяця за теплою водою. Найперспективнішими ділянками для його лову є протоки, берегові джерела, що б'ють підводні ключі і гирла. Крім цього, скупчення цієї риби відзначаються в тих місцях, де в основне водоймище, впадають невеликі річечки і струмки, що несуть свіжу, талу воду, насичену киснем.

Снасті на язя в березні

Оскільки зараз язь мешкає переважно в придонних шарах водойми, для його вилову використовуються донні і поплавочние снасті. Довжина фідерного вудилища має складати до 4 метрів. Тест вудилища, як і завжди залежить від вибору годівниці, яка в свою чергу може досягати 150грам. На стоячій воді, форма годівниці може бути абсолютно будь-якою, але на протязі кращі прямокутні і трикутні форми. Повідець краще взяти максимально тонкий, оскільки вода все ще прозора, не дивлячись на поганий зір риби. В середньому, його довжина рідко перевищує півметра, а товщина не більше 0.2мм.

Поплавкове вудилище, при лові з берега, рекомендується взяти максимально довгим, для більш точного закидання, яке може перевищувати 5 метрів. При ловлі з човна, для більшої зручності, бажано взяти вкорочене вудилище. Крім цього, вудлище повинне бути обладнане пропускними кільцями і безінерційною котушкою. На котушку кріпиться мононитка, діаметром до 0.22мм, з повідками довжиною також до півметра і товщиною до 0.18мм. Якщо в притоках сильна течія, снасть додатково пригружають невеликими грузками.

Прикормка і насадка на березневого язя

Прикормка при лові мирної риби, особливо при холодній воді, в більшості своїй обов'язкова. У випадку з язем, її основу складуть розпарений і максимально подрібнений горох і макуха. Ущільнювати підгодовування рекомендується за допомогою глинистого грунту. Кращим природним ароматизатором виступить пару крапель меду або анісової олії. При покупці магазинної прикормки, в першу чергу варто звернути увагу на її запах, який ні в якому разі не повинен бути різким.

До самого нересту і деякий час після нього, використовувати насадки рослинного походження не варто, оскільки риба їх буде просто ігнорувати. На гачок з укороченим цівком, чіпляється насадка, в якості якої відмінно послужать мотиль і струмочник. Варто відзначити, що язь рідко змінює свої щоденні маршрути на місця годівлі, а тому шанси на вилов гідного трофею значно виростуть, якщо закормити ділянку перед ловлею, протягом 2-3днів.

info@ribachok.in.ua