Коропове вудилища, як провести тест?Коропове вудилища, як провести тест?

Мабуть, не варто згадувати про те, що вирушаючи на чергову рибалку, перш за все будь-якому рибалці необхідно ретельно продумати свою екіпіровку і підібрати відповідні снасті для конкретних умов лову. Важливість останнього виростає на порядок, якщо мова йде про коропову ловлю, оскільки вередливіше великого коропа може бути тільки дуже великий короп.

Основним елементом будь-якої риболовлі є вудилище. Саме від нього залежить ефективність лову і комфорт самого рибалки. Що ж стосується підготовки до лову коропів, то від того якою буде снасть залежить сам улов. Сьогодні на прилавках спеціалізованих магазинів і ринках вибір коропових вудилищ дуже широкий, що дозволяє без зусиль підібрати снасть навіть під самі екстремальні умови лову.

Так як же правильно підібрати снасть для коропа, щоб отримати максимальне задоволення від риболовлі і отримати чудовий трофей? На це питання однозначної відповіді немає, оскільки кожен «карпятник» робить вибір на основі власного досвіду та інтуїції. Однак кілька загальних правил все ж є. Самими основними показниками є довжина, міцність і тест вудилища. Якщо з першими двома пунктами все більш-менш зрозуміло, то з поняттям «тест» багато початківців рибалок не знайомі зовсім. Про те, що таке тест Коропового вудилище і піде мова в цій статті.

Отже, тест вудилища для коропового лову описує його жорсткість. Чим менше тест конкретної вудки, тим вона м'якша і гнучкіша. Відповідно, чим більше тест, тим хлист жорсткіше. М'які вудилища володіють меншою міцністю, але більшою чутливістю. Тому їх часто вибирають професіонали своєї справи.

Крім того, вудка з малим тестом здатна в повній мірі передати опір риби при виважуванні, що в рази підвищує задоволення від риболовлі. Вудилища з великим тестом менш чутливі, але зате мають більший запас міцності, що виключає поломку снасті при закиданні або неправильної підтяжки великих екземплярів.

Тест Коропового вудилище зазвичай вказується на комелі виробником, але бувають варіанти, коли подібної інформації немає. У такому випадку тест вудки можна визначити самостійно. Для цього на кінчик хлиста кріпитися вантаж, вага якого поступово збільшується до тих пір, поки вершинка вудилища не зігнеться приблизно під 90 градусів до комеля. Саме ця вага і буде вважатися тестом конкретного вудлища і буде безпечною вагою грузила, при якому хлист не зламається.

При самостійному визначенні тесту слід враховувати, що його прийнято вимірювати в фунтах, а вагу вантажу - в унціях. Таким чином, виходить, що якщо вершинка приймає потрібне викривлення при навантаженні в 70грам, то тест вудилища складає приблизно 2,5-3 фунта (1г дорівнює 0.035унції).

Як вже було сказано вище, рибалки підбирають собі снасть відповідно до своїх уподобань. Однак, вибираючи вудилище для чергової поїздки на риболовлю, не варто забувати, що даний захід має приносити не тільки трофеї, але відпочинок і моральне задоволення.