Мотор для човнаМотор для човна

З упевненістю можна сказати, що човен є важливим «аксесуаром» для сучасного рибалки. У цій статті ми розповімо про одну з головних складових човна - про  підвісний мотор.

По-перше, хочеться відзначити, що популярність човнові мотори отримали в ХХ столітті. Зараз вони міцно увійшли в життя рибалок і з кожним роком все більш удосконалюються.

На сьогоднішній день на ринку представлена така величезна кількість всіляких моделей і фірм виробників, що часом просто губишся і не знаєш, який саме мотор придбати. Ми постараємося розкрити основні аспекти вибору і поговоримо про характеристики моторів.

Для початку розберемося в тому, які бувають човнові двигуни. Підвісні мотори діляться на два типи: двотактні і чотирьохтактні. Кожен з цих типів має свої переваги і звичайно, недоліки. Розрізняються вони за характеристиками. Найпоширеніший тип - це двотактний мотор. У них велика питома потужність і вони можуть застосовуватися практично для будь-яких потреб. Але так як ми говоримо про двигуни для риболовлі, то слід звернути увагу на чотирьохтактні мотори, так як вони відрізняються не тільки підвищеною економічністю, а й створюють менше шуму і вібрацій.

Отже, що стосується характеристик для мотора:

Двотактні відрізняються своєю бюджетністю, що теж важливо, тому що не кожен рибалка може дозволити собі купувати дорогі моделі. Ці мотори компактні, досить швидко набирають обертів, мають порівняно невелику вагу, і невибагливі до якості палива. Чотирьохтактні двигуни екологічно чисті і не такі гучні як двотактні і економічні.

Перший підвісний мотор мав потужність усього 1,5 кінськіх сил, в той час як сучасні вимірюються вже сотнями л.с. Зазвичай, для риболовлі досить 3-5 л.с. Якщо ж ви збираєтеся крім рибного лову використовувати цей мотор для активного відпочинку, наприклад для катання на водних лижах, вам слід віддати перевагу більш потужним двигунам.

Крім перерахованого при виборі мотора, також слід звертати увагу на те, яке у двигунка запалювання, звичайне або електронне. Раніше застосовувалася система запалювання контактним переривником, зі слабкою іскрою, в той час як безконтактна система виробляє сильну іскру, тим самим забезпечуючи надійний і швидкий запуск.

Природно на ринку представлені мотори, як вітчизняних виробників, так і закордонних. Ми не будемо детально зупинятися на тому, які виробники краще, тут все залежить від бюджету і смаку рибалки.

Отже, підвівши підсумок, ми дізналися, що при виборі підвісної човнового мотора:

Слід вирішити, для яких саме потреб ви купуєте його. Спираючись на свої фінансові можливості і особисті переваги вибрати двотактний або чотиритактний мотор.
Звертати увагу на те, яке запалювання має мотор. і звичайно, визначитися з виробником і маркою.

Вдалої рибалки і відмінних трофеїв!

 

info@ribachok.in.ua