Березневий фідер: лов плотви

Березневий фідер: лов плотви

Температура повітря та води потроху піднімається, що створює всі кращі умови для лову плотви. До середини місяця вона повністю відійде від зимової сонливості, але вже зараз утворює дійсно великі зграї. Природного корму в водоймах все ще мало, а нерест вже не за горами, тому плотва буде, ймовірно, самою невибагливою ​​рибою наших широт. У цій статті ми розповімо про зміни в її поведінці протягом березня, а також про те, як і на що її варто ловити в цьому місяці. Тепер про все по порядку.

Весняне пожвавлення клювання плотви

На початку березня кисневий баланс в водоймах залишає бажати кращого, а температура води зростає дуже поволі. Однак з часом, нестабільна погода змінюється стійкими відлигами і теплими, весняними дощами. Плотва починає регулярно виходити за їжею коли температура води досягне 4 градусів.

Коли температура води перевищить +6 градусів, її клювання буде спостерігатися практично повсюдно. На нерест риба піде не раніше, ніж при +10 за Цельсієм.

При виборі ділянки для лову, слід перш за все пам'ятати, що ця риба не любить швидкої води, а тому шукати її зграї стоїть на повільному або зворотному перебігу, або на стоячій воді. На перших порах, риба буде триматися глибини понад 4 метрів, поступово поширюючись на менш глибокі ділянки. Найбільші скупчення риби відзначаються на брівках, косах, перекатах і острівцях. На годівлю риба виходить на ділянки із залишками водної рослинності, де харчуються мешкаючими там личинками мотиля або струмочника, при цьому рідко змінюючи свої щоденні маршрути. Піки клювання будуть спостерігатися з 9 до 11 та з 13 до 14 годин дня.

Снасті для весняної ловлі плотви

Для лову плотви в березні використовуються фідерні і поплавочние снасті. Довжина легкого, поплавкового вудилища, може досягати 6 і більше метрів. Наявність котушки байдуже, але бажано, для більшої зручності. На неї намотується волосінь, діаметром не більше 0,15 мм. Через підвищену прозорість води, настійно рекомендується використовувати максимально тонкі повідці, перетином не більше 0,12 мм. Слід надавати перевагу поплавцям з довгою антеною, яка буде добре видно на великих відстанях. Після грунтовної розвідки дна, наживка опускається в придонні шари води.

Довжина фідерного вудилища може не перевищувати 4 метрів. На котушку намотуються шнури, діаметром до 0,3 мм, товщина повідця, зробленого з мононитки, не повинна перевищувати 0,12 мм, а його довжина може варіюватися від 30 до 50 см. Тест вудилища сильно варіюється в залежності від умов лову, і може досягати від 30 до 150 грам, він буде залежати від ваги наповненої годівниці. На течії краще використовувати прямокутні або трикутні форми годівниць, за рахунок великої стійкості, на стоячій воді можна використовувати практично будь-які варіанти.

Приманка і підгодовування на плотву в березні

Прикормка і її правильне використання має величезне значення на перших порах весни, особливо по холодній воді. Її склад досить простий і для домашнього приготування. Магазинне підгодовування може використовуватися поряд з домашньою, в якості невеликої добавки. У цьому місяці підгодовування повинне бути максимально розсипчастим і при тому низькокалорійним, а ущільнюватися тільки місцевим грунтом. У домашніх умовах можна просто змішати панірувальні сухарі або подрібнену крупу з невеликим вкрапленням рубаного мотиля. Кращою ароматизуючою добавкою стануть кілька крапель анісової олії.

Протягом всієї весни будуть використовуватися приманки переважно тваринного походження. Мотиль, черв'як або опариш, як насадка повинні повністю закривати собою цівку гачка. Гастрономічні уподобання плотви в березні передбачити практично неможливо, тому слід запастися відразу декількома видами насадок.

Бажаэмо Вам щасливої риболовлі.

 

info@ribachok.in.ua