hustery na poplavok v ukraini

Густери на поплавок в Україні

Ловля густери на поплавок трохи складніше в цю пору року, ніж ловля за допомогою фідера. На човні зараз не поплавати, а якщо немає хорошого фідера, але є довге штекерное вудилище, то вилов не менше реальний. Повінь настає через пору тижнів після сходження криги, якого ми втратили вже на початку місяця. Сонце часом змушує ртутний стовпчик підніматися до +20 градусів, правда ненадовго, але риба вже в передчутті весни і майбутнього періоду нересту.

У цій статті ми розповімо про лов густери на поплавок, які вимоги від снасті і як краще підібрати гідне місце.

Як ми вже писали, густера не так залежна від рівня кисню, як, наприклад, плотва. У цей час немислимо зустріти її на мілководді, хоча і трапляються рідкісні винятки. Найчастіше вона тримається трохи менше глибоко, ніж в найхолодніші дні зими, на місцях позбавлених мулу, вважаючи за краще йому піщану або глинистий грунт. Щоб підібрати правильне місце, в першу чергу варто звернути увагу на крутість берега, ніж він крутіше - тим краще.

Закиди доведеться робити далеко, а глибину на обраному ділянці варто спочатку проміряти за допомогою грузила на жилці. Найбільші групи, все ж, будуть спостерігатися в гирлах річок, і місцях, де в озера впадає проточна вода.

Отже, поплавковою вудилище в першу чергу повинно володіти належною довжиною, від 6 метрів, для чого підійдуть штекерні варіанти. Поплавок береться з товстої антеною, щоб клювання було видно здалеку. Залежно від сили течії, снасть огружают до тієї міри, щоб гачок слухняно висів у самого дна, як максимум в парі сантиметрів від нього. Грузило над гаком також дозволить доставити насадку в потрібне рибалці місце. Максимальна товщина основної жилки в цьому випадку складе 0,15 мм, повідці ж використовуються діаметром до 0,1 мм.

Прикормка не менш важлива, а її склад нічим не відрізняється від фідерної, проте у випадку з поплавковою вудилищем, підкормові кулі повинні бути щільніше, щоб вони не розбивалися від удару об воду. У цілісності й схоронності вони повинні досягати самого дна, де сформувати привабливу для риби муть, в центр якої і відправляється насадка у вигляді мотиля або хробака. Оскільки зимовий сезон ще не закінчений, тваринна складова прикормки стає основою, там використовуються ті ж мотиль або черв'як, але вже в подрібненому варіанті, другорядними складовими стануть пшоняна або манна каші, а також панірувальні сухарі. Закормочний куля ущільнюється за допомогою місцевого ґрунту. Прикормка закидається заздалегідь. Якщо найактивніший кльов починається о 9 ранку, то починати готувати місце слід вже о 8 годині, і бажано відразу кілька точок, оскільки вгадати правильну з першого разу навряд чи зможе навіть найдосвідченіший професіонал. Бажаємо вам приємно провести час на риболовлі. Ні хвоста, ні луски!

 

info@ribachok.in.ua