Плотва на фідер (пізня зима)

Плотва на фідер (пізня зима)

На вулиці з кожним днем ​​стає все тепліше, вже навіть на невеликих водоймах розтанули шматки льоду біля берегів. Починає підніматися і рівень води, через пару тижнів нас чекатимуть повні ріки. Плотва розпливається по всій площі водойм, однак найбільші її скупчення спостерігаються в місцях з доступом до притоку кисню.

Метаболізм риби підвищується разом з температурою води. У попередніх статтях ми описували ловлю плотви по відкритій воді за допомогою вудки поплавця, в цій же, розповімо, як краще підібрати фідерні снасті і про зміни в звичках риби з наближенням весни.

Тепер по порядку.

На відкритій воді, до кінця зими плотва помітно пожвавлюється, особливо в тих місцях, де є доступ до проточної води або природного джерела, які несуть з собою, такий необхідний в цю пору року рибі, кисень. Цей вид риби мешкає по всій Україні, у всіх її водоймах, притримуючи придонних шарів, в яких і продовжує годуватися.

Саме з цієї причини, куди доцільніше використовувати фідерні оснастки, ніж поплавочні, адже найкрупніші екземпляри знаходяться куди глибше і ніколи не виходять на мілководдя.

Оснащення фідера краще проводити в домашніх умовах, найчастіше використовується несиметрична петля і патерностер. Фідерне вудилище підбирається довжиною до 4 метрів, а його тест буде прямо залежати від умов лову, в першу чергу від сили вітру та течії.

Тест вудилища може становити від 30 до 150 грам. Основна волосінь повинна бути гранично міцною і мати низьку парусність, а тому найкращим вибором стане плетений шнур, діаметром близько 0,3 мм. Повідці беруться максимально непримітні, найкраще підійдуть виготовлені з прозорого фльуорокарбону.

В цьому випадку діаметр повідка складе близько 0,18 мм, а його довжина може досягати від 35 см до півметра. Вибір годівниці також обумовлюється типом водойми. На малому перебігу або стоячих водоймах, найкраще підійдуть циліндричні або призматичні форми, на сильній ж течії - трикутні і прямокутні, більш стійкі форми.

Мононитка також може бути використана в якості основної волосіні, але у плетінки занадто багато плюсів. Зараз, коли температура повітря опускається нижче нуля тільки ночами, використання мононити не має великого сенсу, однак плетінці знадобиться додатковий догляд.

Кільця вудилища обов'язково повинні бути покриті будь-яким незамерзаючим складом. Літні шнури також можуть бути використані, проте з поглинання повинна бути знижена. Для цього шнур змочують в спеціалізованим силіконовим або тефлоновим просоченням, що продається в кожному рибальському магазині, де коштують сущі копійки. Втім, своєчасна обробка волосіні допоможе істотно продовжити їй термін експлуатації.

Для підгодовування найкраще послужать магазинні суміші, виготовлені за перевіреними технологіями які неволодіють різким запахом. Вдома ж можна замішати панірувальні сухарі і макуху з невеликою кількістю рубаного мотиля, який потім послужить в якості основної насадки.

Зараз плотва досить перебірлива, тому радимо використовувати комбіновані насадки, наприклад бутерброди з мотиля і опариша.

Бажаємо вам приємно провести час на риболовлі. Ні хвоста, ні луски!

 

info@ribachok.in.ua