Окунь на балансир взимку

Окунь на балансир взимку

Окунь дуже залежний від кисневого балансу водойми, а тому його ловля, особливо на невеликих водоймах, з майже не сходячим льодом часом пов'язана з труднощами. Пояснюється це тим, що у цього хижака метаболізм куди вище інших видів, і якщо він уповільнить його ще більше, то клювання стає дуже млявим. Тут може допомогти тільки дуже правдоподібна приманка або живець. У цій статті ми розповімо про те, як і чим ловити окуня на балансир.

Тепер по порядку:

Для лову окуня взимку найчастіше використовуються зимові вудки з корковою рукояткою, при лові на них рука менше втомлюється і мерзне. Довжина хлистика повинна становити близько 25 сантиметрів. Зовнішній діаметр котушки на вудилище повинен становити близько 5 см. Волосінь краще взяти подорожче, але зате якісну. Сучасні технології дозволяють виробляти волосіні, які практично не мають пам'яті на вигини. Діаметр волосіні повинен становити не більше 0,18 мм. Кивок підбирається небудь з лавсану, або із сталевої пружини, довжиною від 30 до 50 см. Це обов'язкова частина вудилища, яка дозволить урізноманітнити гру приманки і угледіти навіть самі акуратні клювання. В кризі, як правило буриться відразу кілька лунок, які час від часу загодовує і змінює риболов. Відстань між лунками має становити не менше 10 метрів. Діаметр бура повинен бути близько 11 см.

Вага приманки повинна бути невелика, до 8 грамів, занадто великі балансири окунь попросту не зможе заковтнути. Ідеальний колір для цього сезону - яскраво-зелений. Також, слід враховувати, що повідці з вольфраму або нихрому негативно впливають на гру приманки, а тому від них краще всього відмовитися. У випадку з окунем, маю волосінь діаметром від 0,16 мм від повідця можна і зовсім відмовитися.

Глибина закидання приманки варіюється від безлічі чинників, але в першу чергу від кисневого балансу та атмосферного тиску. Найчастіше риба зустрічається на глибині близько 4-5 метрів, але при підвищеному тиску може заходити навіть у верхні горизонти водойми. У середині зими дуже складно точно визначити місцезнаходження і глибину проживання окуня, а тому запорукою успіху стає активний пошук риби. Окунь зараз тримається невеликими групами, розбитими за віком та розміром. Рибалка повинен поступово виходити на глибину з мілководь, досліджуючи всі можливі горизонти, і, насамперед круті бровки, які межують з мілинами. Також варто врахувати той факт, що неподалік від гідроспоруд, водозаборів та турбін, окунь буде мешкати на куди більших глибинах, що досягають 10 метрів.

Техніка лову не представляє з себе нічого складного. Приманка спочатку опускається на саме дно, де вдаряється об нього, через 10-15 секунд, щоб заспокоїти підозри риби, вона піднімається на 10-20 см і починає гру. Таким чином досліджуються не тільки придонні шари водойми, але й всі інші, перш ніж перейти на іншу лунку. З самою грою доведеться поекспериментувати, кожна зграя, залежно від досвіду та віку риби буде реагувати по-різному. Підсічка не повинна бути різкою, краще зробити швидше, щоб своїм опором окунь не сполохав решту зграї. Бажаємо вам приємно провести час на риболовлі. Ні хвоста, ні луски

 

info@ribachok.in.ua