Календар рибалки на найближчі місяціКалендар рибалки на найближчі місяці

Приходить останній тиждень місяця, приносячи з собою чергове короткочасне потепління. Лід все ще стоїть на водоймах України, але його міцність місцями складно передбачити, але можна легко перевірити на місці, за допомогою гарного удару пешні. Біла риба проявляє все більшу активність, а погода буде цьому тільки сприяти. Слідом за білою рибою активізуються і хижаки, що віщує вельми продуктивну риболовлю. На цьому тижні ми з вами будемо ловити ляща, густеру і судака.

Погода на цьому тижні буде переважно сонячною, проте з понеділка по середу очікуються незначні опади. Денна температура коливатиметься в межах від +1 до -8 градусів, нічна ж від -3 до -14. Швидкість, переважно західного, вітру не перевищить позначки в 4м / с. Мороз, навіть у найтепліші дні, буде вельми відчутним через підвищеної вологості повітря. Атмосферний тиск обіцяє бути зниженим, від 735 до 745 мм рт. ст.

Останній тиждень січня розпочнеться з молодика, під час якого передбачити інтенсивність клювання стає дуже складно. Тим не менш, до її кінця, фаза спадної місяця в поєднанні з сонячною погодою вдень може принести з собою значне пожвавлення водної фауни. У першу чергу, це може торкнутися білої риби, якій також варто приділити увагу на цьому тижні.

Сонячна погода, яку нам обіцяють синоптики, вкрай позитивно вплине і на судака. Часті перепади температур, під товстим шаром льоду, цієї, не самою теплолюбивой рибі, і зовсім дарма. Саме зараз можна потрапити на хоч і короткочасний, але дуже активний жор, який взимку проявляється досить рідко. У середині зими, середній по масі судак, тримається невеликими групами, трофейні ж особини плавають поодинці. Найчастіше вони тримаються на кам'янистих або піщаних свалах з глибоким коряжником. Найбільшу активність судак проявляє саме в ранкові години, проте нерідко продовжує харчуватися протягом усього світлового дня. Ловля цієї риби в холодний сезон проходить за допомогою зимових вудок з жорстким хлистиком. Товщина волосіні, залежно від бажаного примірника, може становити від 0,20 до 0,32 мм. Серед приманок для лову судака в зимовий сезон, найкраще справляються зі своїм завданням саме балансири, довжиною від 6 до 12 см і вагою від 6-8 грам і більше, залежно від сили течії. Пояснюється це тим, що вони куди краще блешень справляються з імітацією дрібної риби. Гра приманки повинна бути пасивною, щоб здатися хижакові легкою здобиччю.

Як наслідок частих, хоч і короткочасних потеплінь, біла риба буде набагато частіше виходити із зимувальних ям за прохарчуванням. Така риба як лящ, буде триматися на глибині від 8 метрів, у крайок русел, заток, підводних височин і глибоких бровок. На відміну від літнього та осіннього сезону, ця риба буде триматися на глинистому або піщаному грунті, а не на мулистому. Самою уловистою, і в той же час самої невимогливою до рибальських навичкам снастю стане гірлянда. Вона представляє із себе звичайну зимову вудку з 20 - 30 метрами волосіні, до якої, на відстані 30-40 см кріпляться різнокольорові чортики. Незважаючи на те, що дана снасть вважається серед рибалок безнасадочних, мотиль або опариш на кожному гачку в кілька разів підвищать вірогідність клювання. Також, вкрай важливо підібрати правильний кивок, щоб під вагою приманок він не прогинався більш ніж на 20 градусів. Лісочка, при лові ляща, не повинна перевищувати 0,18 мм в діаметрі. Залежно від сили течії, на кінець волосіні прив'язується достатньої ваги грузик, на стоячих водоймах або на слабкому плині можна обійтися і без нього.

Плотва куди більш витривала ніж лящ, і продовжує харчуватися протягом усього зимового сезону. Ця риба віддає перевагу рівні ділянки дна на самій різній глибині, залежно від водойми. Відзначено, що протягом холодного сезону, плотва часто залишається на місцях, де раніше були густі водорості. Ловля цієї риби не обійдеться без ретельно дозованої прикормки, вистачить і простих панірувальних сухарів. Анісова масло є кращим ароматизатором для лову плотви і помітно повисить кількість клювань. З підгодовуванням слід бути дуже обережним, оскільки метаболізм риби помітно знизився, а тому перегодувати її стає дуже просто. Для вилову цієї риби також краще всього використовувати гірлянду або блешню. Гірлянда дозволить обловлювати всі верстви водойми відразу, що стане вагомим плюсом в порівнянні із звичайною мормишечной снастю. Вкрай важливо використовувати якомога більш тонку волосінь, ніяк не більше 0,12 мм.

Підведемо підсумок. Слідом за невеликим потеплінням, очікується сонячна і ясна погода, виходячи з її прогнозів і місячного календаря рибалки, найкращими днями для риболовлі стануть з четверга по неділю. Судак триматиметься кам'янистих і піщаних свалов, ловимо зимовою вудкою на балансири довжиною близько 8 см. Лящ віддає перевагу глибоководні бровки на глинистому або піщаному грунті, ловимо на гірлянду з бісиками. Плотва у пошуках корму часто відвідує місця, де раніше були водорості, ловимо на гірлянду або блешню з використанням невеликої кількості прикормки. Не забувайте про техніку безпеки поведінки на льоду і завжди беріть з собою пешню. Бажаємо вам приємно провести час на риболовлі. Ні хвоста, ні луски!