Зимова ловля раків: приладдя для лову взимку

Зимова ловля раків: приладдя для лову взимку

Бажаєте поласувати делікатесним м'ясом раків, але настали холоди? Не варто засмучуватися і відкладати цю затію до літніх часів. Відчуйте незабутнє задоволення від зимової ловлі раків, вивчивши особливості процедури.

Озброєний той, хто обізнаний. Для початку давайте згадаємо деякі загальні відомості про раків. По-перше, живуть вони виключно в чистій воді, тому спроби зловити їх в каламутних брудних водах увінчаються невдачею. Найпростіше шукати їх під корчами та камінням, куди вони переміщаються взимку, у зв'язку з тим, що вода там не замерзає і має стабільну температуру. По-друге, в їжу вони воліють вживати Елоді, водорості, латаття, ракоподібних, черв'яків, рибу. По-третє, у самців зимова активність знижена, вони проводять в притулках до 20 годин на добу. Самки, ж навпаки, виношуючи майбутнє покоління, ведуть дуже активний і рухливий спосіб життя.

Правильно вибрана приманка - половина успіху. Риба, жаби і річкові мідії - найпоширеніші приманки у професійних рибалок. Густера, лящ і плотва - саме цим видам віддається перевага, їх тушу розрізають уздовж хребта, починаючи з голови. Риба повинна бути обов'язково свіжою, не вибирайте щук і окунів. Якщо можливість використовувати такого роду приманку відсутня, можете сміливо як наживку брати великі клешні і шийки раніше спійманих раків.

Опора рибалки - якісні приладдя

Натягнута сітка циліндричної форми на металевий коло має назву рачівні. Вона виготовляється з гальванічно покритого дроту. 50 сантиметрів - максимальний діаметр обруча, до якого прив'язують сітку. До нього на рівній відстані примикають до чотирьох тонких міцних шнурів, які мають рівну довжину. Вони з'єднуються вузлом між собою, це допомагає уникнути перекосу. У цьому ж місці простягається міцний шнур, за допомогою якого можна піднімати і опускати приладдя, в які заздалегідь лягатиме приманка. Для того що б поліпшити ефект можна розташувати пару обручів один над одним з оптимальною відстанню в 15 см. При опусканні на дно рачівня буде складатися, а при підніманні - сітка натягується і заважає ракам втекти.

Існує більш спрощені приладдя для лову риби, вони називаються рачівними мережами. Вони бувають стоячими і лежачими. У перших горловина перебувати у верхній ділянці пастки, у других - вона розташована на обох кінцях пристосувань. Особливість конструктивної особливості стоячій пастки - напівсферична, пірамідальна або конусна форма і одна горловина, дно округле. Діаметр обруча до 45 сантиметрів, висота пастки - 30 см. У водойму вони опускаються виключно вертикально, вгору горловиною, на глибину приблизно 3-х метрів. Прикормку необхідно проводити заздалегідь, а приманку кріпити попереду мережи або повісити на прутик (гачок) в центрі пристосування. Такий спосіб лову підходить для маленьких водойм, які покриваються кригою. Щоб отримати хороший улов досить спробувати пробурити велику лунку, і опустити, туди приладдя, все інше справа техніки і часу.

Волокуша - ідеальне приладдя для зимової ловлі раків. Вона має форму прямокутника, виконаного з дроту (діаметр до 10 мм.). Це каркас, на який після надягається сітка з дрібними осередками і мішечком. Так само до однієї з частин волокушкі прив'язується товста мотузка для занурення і витягування приладдя. Перевагою є те, що за допомогою цієї пастки можна ловити раків на відстані до 50 метрів. Такий спосіб використовується тільки у відкритих водоймах, які не покриті кригою.

 

info@ribachok.in.ua