okun zimoy

Зимова (січнева) риболовля на окуня

Зимова риболовля на першій кризі, настільки популярна серед рибалок в першу чергу завдяки можливості вибрати найперспективніше місце для лову і, при тому не володіючи ні плаваючим засобом, ні дорогою снастю, принести додому значний улов. Окунь, в цей час, є найпоширенішою рибою, і частіше за інших попадається на гачок. Активність цієї риби у величезній мірі буде залежати від умов у водоймі, температури, товщини льоду і, безумовно, від навичок рибалки.У цій статті ми розповімо про основи лову зимового окуня на мормишку зимовою вудкою, а також про звички риби і де її варто шукати в середині зими. Тепер по порядку.

Насиченість водойми киснем є серед інших чинників найважливішим в умовах закритого водоймища. Благо, в даний момент ця проблема стоїть не так гостро, оскільки водойми відносно недавно вкрилися тонкоюкригою, однак надалі цей фактор проігнорувати не вийде. З появою першоїкриги, великі зграї риби розпадаються на більш дрібні і зараз досягають 5-10 особин, часто одного розміру або віку. Найбільші улови і найчисленніші зграї смугастого хижака спостерігаються в проточних водоймах, де кисневий баланс перебуває в межах норми протягом усього сезону. У найхолодніші дні риба переміщається в найглибші ділянки водойми, де вода ніколи не опускається нижче 4 градусів.

Зимова вудка при лові на льоду обладнується гнучким кивком, довжиною до 10 см для більшої амортизації при виважуванні або поплавком, проте останній спосіб застосовується вкрай рідко. Наявність котушки є обов'язковим лише з боку зручності, щоб уникнути заплутування волосіні. Лісочку в зимових, під крижаних умовах можна застосовувати більш товсту, діаметром близько 0,15 мм. Щоб уникнути переохолодження, слід надягати теплі речі особливо рукавиці.

Для того, щоб зацікавити ненажерливого окуня знадобиться дійсно велика блешня, довжиною до 7 мм, досить добре себе зарекомендували варіанти відомі як «чортик». Гра приманки, як і у випадку з щукою повинна бути плавною, окунева ж приманка повинна здаватися легкою здобиччю. В основному, на правильно підібраному місці велику кількість клювань досягається за рахунок великої конкуренції за неї всередині невеликих зграй. Щоб підвищити вловистість приманки,до неї нерідко прив'язуються різнокольорові шерстинки, що поєднують світлі і темні тони, для однакової привабливості в різних умовах освітленості. Крім самої блешні на гачок бажано повісити додаткову приманку у вигляді мотиля, опариша або шматочок риби.

На початку риболовлі бурити відразу кілька лунок, на відстані близько 10 метрів один від одної. Потім, риболов загодовує їх по черзі невеликою порцією мотиля і приступає до лову. Після припинення кльову варто підсипати мотиля і перейти до сусідньої лунки і так далі. Виважування краще проводити швидко, але не різко, щоб не розполохати решту зграї. В цілому, полювання на окуня по першійкризі вважається найрезультативнішою в сезоні, а тому радимо не впускати можливість, дотримуючись при тому всі запобіжні заходи. Бажаємо вам приємно провести час на риболовлі. Ні хвоста, ні луски!