osoblyvosti lovu sudaka v hrudniОсобливості лову судака в грудні

Груднева ловля судака зазвичай ведеться з льоду, але в цьому році погода надає зовсім інші умови. Попросту кажучи, льоду, нехай навіть самого зубожілого, в цьому місяці не передбачається. Вилов цього хижака ведеться на порівняно великій глибині, для чого знадобиться відповідний крутий берег, або плаваючий засіб, у разі якщо вдасться теплий день. У цій статті ми розповімо про звички судака в грудні на відкритих водоймах, ну і звичайно про те, як, чим і на що його краще ловити. Тепер по порядку.

Судак, незважаючи низьку температуру води проявляє високу активність. Клювання спостерігається протягом усього світлового дня, а найрезультативнішими вважаються за годину до заходу або на світанку. Ця риба минулого місяця згрупувалася у великі зграї, а тому знайти її буде набагато простіше при наявності ехолота. Часто, він зупиняється біля місць стоянок більш дрібної, білої риби, де продовжує жирування. В цілому судак скупчується в найбільш глибоких точках водойми, нижче 8 метрів, знайшовши таку в широкій ріці, можна виявити там відразу кілька зграй цієї чудової риби. Не дивлячись на проявляемую активність, за часів різких перепадів температури судак рідко відходить від точок стоянки, реагуючи лише на легкодоступну здобич, яку і повинен надати риболов.

Швидше за все нам доведеться рибалити по відкритій воді, що буває вельми скрутним, враховуючи глибину проживання хижака. Тому, спінінг, при лові з берега повинен бути не менше 2.5 або навіть 3 метрів в довжину. При виборі спінінга, карбонові поки варто відкласти до наступного теплого сезону, їм на заміну приходять скловолоконні та композитні, нехай менш чутливі, але куди більш стійкі до морозів. На нього кріпиться швидка безінерційна котушка, що вміщає не менше 100 метрів волосіні 0.25 мм. Багато рибалок справедливо віддають перевагу плетеним, куди більш тонким шнурах, товщина яких не перевищує 0.16 мм.

При виборі приманки ми повинні враховувати звички риби в першу чергу, саме тому упор робиться не на розмальовку і форму, а на поведінку. Природно одне іншому не заважає. Відмінно в ролі приманки служать довгі віброхвости або твістери, бажано зроблені з м'якого силікону, що дозволить їм зберігати гру навіть на самому слабкому плині й при самій повільній проводці. Довжина подібних виброхвостов повинна становити не менше 12 см, а яскравість забарвлення варіюється залежно від освітлення: в похмурий день яскрава або біла, а сонячний день - темна.

Підводячи підсумок, хотілося б ще раз нагадати нашим читачам, що снасті відіграють далеко не найважливішу роль в вудінні риби. У першу чергу саме вміння з ними поводитися робить дилетанта професіоналом, а численні експерименти - експертом. У даному ж випадку кмітливість дозволить рибалці виловити рибу, яка заглотит приманку навіть не маючи на те ніякого бажання. Ми ж бажаємо вам приємно провести час за улюбленим заняттям, ні пуху вам, ні пера!

info@ribachok.in.ua