Риболовля в грудні, та правила поводження на кризіРиболовля в грудні, та правила поводження на кризі

Рано темніє, пізно світає в грудні. До ранку білим покривалом застилає землю та міські тротуари. У досвітній синяві з півночі на південь пливуть останні косяки перелітних птахів. А одного разу прокинешся і побачиш диво: прийшла білосніжна, пухнаста зима. Вкрилися кришталевим панциром річки та озера, застигла, перетворилася в крижане поле поверхню величезних водосховищ. І в підводному світі багато що змінилося. Пішла від берега жвава плотва, опустилася в придонні шари срібляста уклейка, скотилися в ями брусковаті піскарі. По першому льоду цікавий лов щук на блешню і живця, окунів - на малька, блешню і мормишку з мотилем або окуневим оком на гачку.

Лід ще тонкий, дзвінокий і прозорий. Але його не варто боятися: якщо товщина досягла 5-6 сантиметрів, можна сміливо йти на риболовлю. «По першому льоду за сім верст піду», - говорить рибальське прислів'я. Але додамо, без пешні - ні кроку.

І ось вже гулко зацокали пешні, срібними іскрами полетіли крижані крихти, а на полірованому льоді затріпотіли червонопері окуні.

На широких плесах, на ділянках річок з тихим плином, під мостами, у берегових звалів добре бере плотва на мотиля, насадженого на гачок дрібної блешні або поплавцевої вудки. Попутно з пліткою можуть клюнути підлящік, головень, піскарь, под'язок, ялець. Корисно застосовувати прикормку дрібним мотилем, опускаючи його в металевій годівниці, розкривається у самого дна. Для цього слід просвердлити спеціальну лунку, вище за течією, в 1 - 2 метрах від місця лову.

Поплавкову снасть регулюють так, щоб гачок з мотилем і маленьке грузило лежали на дні, а поплавець був занурений у воду на 1-2 сантиметри. При клюванні ляща він миттєво спливає, а якщо бере плотва, язь або головень - різко йде під лід. Втім, це буває рідко. Через те, що взимку риба млява, клювання її боязке, невпевнее, поплавець або кивок трохи ворухнеться, дригне - і залишиться на місці. Тому підсікати слід миттєво, але не дуже різко.

Всюдисущий йорж клює всюди і, здається, на все. Невелика рибка - голова да хвіст, а в середині колючки, але юшка з йоржів - ласе блюдо.

Відомо:

по першому льоду рибалка найвеселіша, сама азартна, сама добутлива і найнебезпечніша. У зв'язку з цим треба дотримуватися деяких правил обережності. Не скупчуйтеся групами і не робіть лунки ближче п'яти метрів один від одного. І вже звичайно, не можна «обрубувати» успішного рибалки - фінал може бути дуже сумним.

Рибальський ящик або рюкзак потрібно нести на одній лямці, щоб у разі небезпеки легко його скинути. Провалившись під лід, не намагайтеся хапатися за нього руками. Треба перекинутися навзнак, широко розкинути руки і викинути на лід праву ногу. Потім повернутися на бік, лягти на лід і винести ліву ногу, плавно відкотитися убік і відповзти.

З першим льдодом не можна рибалити одному. Збирайтеся компанією в кілька людей. Не будуть зайвими на рибалці товста мотузка і довга дошка. На молодий лід виходите тільки з пешней, перевіряючи попереду себе його міцність. На лід товщиною менше п'яти сантиметрів краще взагалі не виходити: сьорбнете не тільки води, але і горя.

При першій появі тріщин потрібно швидко і плавно, ковзаючим кроком зійти з небезпечного місця.

Ні в якому разі не можна вживати на рибалці алкогольні напої. Те, що горілка зігріває, - це ілюзія. Спочатку дійсно з'являється відчуття тепла, а потім настає охолодження і зневоднення організму, не кажучи вже про те, що втратив над собою контроль п'яна людина на кризі - потенційний кандидат в потопельники. Гірких прикладів тому багато.

Сильний вітер страшніше морозу, навіть у відлигу. Якщо немає кожушка, то поверх ватника або пальто обов'язково надіньте плащ з капюшоном з щільної непродуваемой тканини.

Досвідчені люди з осені готують одяг для зимової риболовлі. Цим вони захищають себе від захворювань і забезпечують приємний відпочинок на свіжому повітрі.

І останнє: йдучи з риболовлі, зберіть з льоду все сміття і спаліть на березі або викиньте в урну.

Пам'ятайте: якщо ви цього не зробите, бруд потрапить у водойму.

Ні хвоста ні чішую бажає вам адміністрація сайту Рибачок!!!

info@ribachok.in.ua