Як вибрати якісну котушку?Як вибрати якісну котушку?

Основні вимоги до котушки - легка, компактна, зручна. Особливих вимог до якості при джиговій ловлі не існує. Все, що потрібно від котушки, щоб ролик  вільно обертався, забезпечувався вільний схід і проста, але якісна підмотка волосіні. Головне, щоб котушка була простою у використанні, щоб риболов міг вільно відкривати закривати дужку. Дуже хорошим бонусом є наявність другої шпулі: практично запасна котушка.

Котушка для спінінга вміщує такий запас волосіні, який дозволяє робити далекий заброс принади і допомагає виводити велику рибу. Котушка для спінінга буває двох типів: з обертовим барабаном (інерційні) і зі стаціонарним барабаном (безінерційні). Відвідавши рибальські магазини або рибальські інтернет-магазини можна вибрати котушку яка ідеально підходить для вашого спінінга.
 
Котушка для спінінга першого типу, в свою чергу, поділяються на звичайні та мультиплікаторні. Звичайна котушка для спінінга поширена у нас поки найбільш широко.
 
Кожна котушка для спінінга незалежно від того, як конструктивно здійснена система обертання її барабана (на кулькових підшипниках, конусах, на циліндричній осі або на центрах), має до себе наступні вимоги:
 
- Котушка для спінінга повинна мати найменші зазори між труться частинами;
 
- Барабан - повинен мати мінімальну вагу при даних розмірах;
 
- Легко і безшумно обертатися, бути точно збалансована щодо осі обертання, не мати ні осьового, ні радіального биття.
 
Від точності виготовлення барабана і від його ваги залежать яка дальність закидання приманки, так і наскільки довговічна буде сама котушка для спінінга.
 
Барабан зазвичай роблять діаметром 80-100мм при ширині між щічками 20-23мм і висоті 10-12мм. Це дозволяє вільно намотувати на нього 100-120м волосіні товщиною 0,5мм, причому вона не повинна займати більше половини його обсягу.

Спінінгова котушка, що має цільноточечний барабан, як правило, міцніше збірного, краще збалансована і точніше виготовлена.

Котушка для спінінга вимагає гальмо з тріскачкою або безшумний фрикційний. Вона має ручки на барабані висотою не менше 16мм, діаметром 8мм. А також повинна швидко розбиратися для чищення і мастила.

Більшість звичайних котушок не має спеціального автоматичного підгальмовування. При закиданні риболов пригальмовує пальцем. Однак є котушка для спінінга і з автоматичним подтормажівателем, дія, яке засноване на використанні сили тиску волосіні на спеціальний важіль, з'єднаний з гальмівним пристроєм, який повинна мати кожна котушка для спінінга. Деякі котушки для спінінга забезпечені постійним механічним подтормажівателем. З його допомогою можна заздалегідь встановлювати силу гальмування барабана в залежності від ваги приманки.
 
Так, що б не стверджували деякі рибалки-любителі або сміливі новачки, вибір котушки для спінінга не може цілком залежати від пристрастей конкретного спінінгіста. І саме професіоналам це чудово відомо. Не можна зробити правильний вибір за принципом «що хочу, те й беру». Природно, що вибирається і купується котушка для спінінга тільки самим рибалкою, відвідуючи Чи рибальські магазини, або рибальські інтернет магазини, але керуватися він буде не тільки своїми особистими поглядами, а й конкретними завданнями, які ставить на рибалці, характеристиками снасті в цілому.
 
Однією з головних характеристик гармонійної снасті є її інформативність. Іншими словами чутливість і збалансованість.
 
Спінінг, елементи якого (будь то котушка для спінінга, вудлище або навіть волосінь) НЕ поєднуються між собою, не зможе забезпечити максимальної віддачі на водоймі. Буде стомлювати руки і спину, створюючи зайві дратівливі чинники, а то й того гірше - не дозволить налагодити успішну ловлю взагалі, допомогти у виборі підходящої снасті вам можуть рибальські магазини, або хороші рибальські інтернет магазини.
 
Коли вибирається котушка для спінінга, потрібно конкретно уявляти, в парі з яким вудилищем працюватиме котушка, які навантаження в основному їй доведеться витримувати, в якому вигляді лову спінінга і на який рибі найчастіше ви будете експлуатувати катушку.Все ці речі новачкові або починаючому спінінгістові можуть здатися складними і незрозумілими.
 
Перше і найголовніше, що потрібно зрозуміти при виборі котушки для спінінга, це той простий факт, що кількість підшипників - це далеко не визначальний фактор коли вибирається котушка для спінінга. У непоганих легких моделях найіменитіших світових брендів часом буває всього 1-2 підшипника. І це не заважає котушці ідеально служити господареві вірою і правдою протягом багатьох років

info@ribachok.in.ua