Техніка ловлі на воблериТехніка ловлі на воблери

При  лові на воблери існує декілька технік: рівномірна проводка, проводка Stop & Go (рівномірна із зупинками) і твічінг. Серед цих технік окремо виділимо рівномірну проводку, як найбільш просту і широко використовувану новачками. Використовувати цю проводку можна при ловлі риби як на воблери, так і на блешні. Відразу обмовимося, що два інших типи проводок, навіть стосовно до блешням, не кажучи вже про воблераи, є більш виправданим, так як приманка в цьому випадку виглядає більш природно і більш приваблива для риби.

Проводка в стилі твічінг

являє собою ривковкову проводку приманки. При цьому переміщення приманки здійснюється не котушкою, а кінчиком вудилища. Котушкою лише вимотується утворилася слабина волосіні.

Самі по собі ривки бувають різного ступеня інтенсивності,  від плавних потяжек до агресивних просмикування приманки. Після одного ривка, або ряду ривків утворюють собою серію, корисно так само робити паузу в проводці приманки у воді. У цьому випадку якщо за приманкою стежить або слід хижак, то негайно станеться хватка. Дуже вдалим для проводки в стилі твічінг є воблер Smith Jib 90.

Проводка в стилі Stop & Go

складається з двох етапів: перший - монотонна проводка приманки котушкою, другий - пауза. На паузі, залежно від ступеня плавучості приманки відбувається або її спливання (плаваючі воблери), або зависання в товщі води (воблери нейтральної плавучості, або як їх ще називають - суспендери), або занурення приманки (блешні і потопаючі воблери).

Плаваючі воблери добре себе зарекомендували в місцях з густою рослинністю, оскільки зупинка в проводці дозволяє їм частково або повністю спливти, і тим самим уникнути зачепа. Суспендери відмінно підходять для лову щуки. Так як під час паузи в проводці вони зависають у товщі води. Щука при цьому дуже добре реагує на «завмирання» своєї потенційної жертви і негайно атакує. Тонучі воблери, як правило, добре тримають струмінь на течії і використовуються для лову судака і жереха на перекатах і інших місцях з сильною течією.

Більшість спінінгістів використовують техніки Stop & Go і твічінг в основному тільки стосовно до воблерам, пояснюючи це тим, що болісно зроблені з важких матеріалів (як правило, металеві), і більшість з них починає неприродно тонути на паузі. Насправді ключовим моментів у проводці блешень технікою Stop & Go є довжина паузи. Для обертових блешень (наприклад, блешня Smith Niakis) дуже короткі паузи (частки секунди) будуть давати збій в грі. Цей збій підвищить привабливість приманки, так як вона стане більш природно поводитися, а не просто монотонно і нахабно пропливати повз хижака. Для блешень паузи можна зробити більш значними, тому що вони в більшості своїй не просто тонуть, а планують при припиненні підмотки. Сиплються блешень на паузі не тільки планують в товщі води, але і мають при цьому власне незначне тремтіння.

Проводка в стилі твічінг так само знаходить своє застосування при лові на блешні, але не використовується як самостійна техніка, а лише рідкісні просмикування приманки поєднуються з рівномірною проводкою блешні або проводкою із зупинками.

За рахунок застосування пауз у проведеннях твічінг і Stop & Go при лові на воблери вдається підвищити привабливість приманки для риби, так як при паузі (зупинці в проводці) воблер імітує втомлену, вибилося із сил рибку. Саме тому в більшості випадків у момент припинення підмотки відбувається клювання.

 

 

info@ribachok.in.ua