Ловимо щуку в листопадіЛовимо щуку в листопаді

Ловля щуки завжди цікава, азартна і захоплююча, особливо в осінній сезон, який і є самим найкращим и вловистим. Завдяки м'якому українському клімату, погода наврядчи буде надто мінливою, або тривалі дрібні дощі, які щука не боїться, або сонячне чи хмарне небо, без різких температурних перепадів. Поки середня денна температура не впала нижче 5° градусів, активність цієї хижачки продовжуватиме радувати рибалок. У цій статті ми розповімо про те, як, де і на що краще ловити щуку в останні тижні осені, а також коротко пройдемося по її звичкам.

Тепер по порядку:

Багато рибалок-аматорів помилково ігнорують риболовлю на щуку в цьому місяці, вважаючи, що клювання щуки перед зимою завжди слабке. На ділі все залежить здебільшого від часу спаду температури перед, безпосередньо на першій кризі. У нашій країні рідко з'являється лід в кінці осені, куди частіше ближче до січня. Щуку, на відміну від білої риби, байдужі перепади тиску і опади, часто роблять воду навіть теплішою.

Місця стоянки цієї риби часто змінюються, вона або переслідує зграї дрібної риби, тримаючись від них неподалік у зимувальних ямах, або знаходиться в засідці на місцях їх годування. На заплавних озерах - це завжди найглибші ділянки, рідше - межі прибережної рослинності. На річках це глибокі бровки і поряд з місцями майбутньої зимівлі білої риби, де щука вишукує собі здобич. За білою рибою, щука може випливати і на мілководдя, а добре підгодовані рибалками ділянки, можуть стати місцем засідки нашої хижачки.

Довжина вудки, тестом до 40 грам, буде варіюватися від 2 до 3 метрів, залежно від особливостей водойми і способу ловлі. При ловлі з човна спінінг може бути ще коротше. При лові на воблери лад вудилища береться від середнього до швидкого, а при лові на блешні - від повільно до середнього. Котушка береться безінерційна, місткістю до 80 метрів волосіні в 0.25-0.29 мм. При лові на джиг віддається категорична перевага плетеної волосіні, яка сильно підвищує чутливість снасті, а також керованість приманки. Рибалки часто стикаються з тим, що щука попросту перекушує волосінь, а тому наявність сталевого повідця буде вірним рішенням.

Поки температура не опустилася, вибір приманок продовжує бути досить широким. У першу чергу це обертові блешні, здатні заманити рибу здалеку. Воблери в листопаді беруться  менші, до 9 см, але не менше ніж 7 см, інакше щука з великою часткою ймовірностю їх проігнорує. Твістери і віброхвости незамінні для активного джигу, дані приманки беруться номерів від №1 до №5. В цілому, поки денна температура не опуститься нижче нуля, основною проблемою буде пошук хижачки, яка не буде стояти на місці. Бажаємо вам приємно провести час за риболовлею. Ні хвоста, ні луски!

info@ribachok.in.ua