Риболовля в березні

Це вже весняна рибалка. Десь ще можлива ловля риби по останньому льоду, а десь водойми вже очистилися від льоду і рибалки насолоджуються риболовлею на відкритій водоймі. Календар рибалки на березень зазначає, що весняне пожвавлення водойм відбувається повсюдно - збирається нереститися щука, починається нерест окуня і жереха, що триває до кінця квітня.

Календар рибалки на березень фіксує, що в середній смузі Європейської частини країни під снігом дзюрчать перші весняні струмочки - вони розмивають лід біля берегів і несуть у водойми першу збагачену киснем воду. Зазвичай з другої половини березня під впливом сонячних променів і нічних туманів швидко тане сніговий покрив. Набухають, шумлять лісові струмки, невеликі річечки і, вливаючись в водойми, утворюють великі ополонки. Календар рибалки на березень радить йти на риболовлю саме сюди - до таких місць починається масовий підхід всякої риби, яку успішно можна ловити поплавцевими вудками на мормишку і дрібні блешні як з льоду, так і по відкритій воді.

Як ловити рибу в березні

Календар рибалки на березень підказує, що поплавцевими вудками до кінця березня в річках з рівним плином частіше на глибоких місцях (до 4-6 м) можна з успіхом ловити протягом усього дня ляща, підлещика, густеру, велику плотву, на купку мотиля або гнойового хробака. Як завжди, при такому лові велике значення має прикормка.

На мормишку, нагадує календар рибалки на березень, добре бере майже будь-яка риба. Особливо цікава в березні на мормишку ловля великого йоржа (в водоймах, де він водиться) з насадкою мотиля або окуневі очі.

Календар рибалки на березень радить пам'ятати, що на блешні, переважно дрібні, з насадкою мотиля, хробака, окуневі очі, а краще всього дрібного малька беруть окунь, головень, дрібний судак і щучка, іноді велика плотва, лящ і язь (останній - на жовті блешні).

Де ловити рибу в березні

Протягом усього березня рибу цікавіше ловити на великих річках. З другої половини березня при сприятливих метеорологічних умовах посилюється клювання на озерах і великих водоймах.

info@ribachok.in.ua