Традиційні металеві приманки - блешні - використовуються для лову хижака досить давно. Простота виготовлення, можливість надання практично будь-якої форми і особливостей гри, приголомшливі польотні характеристики і можливість забезпечувати стійку гру незалежно від обставин - ось основні причини уловості блешень.

Причому мова йде не тільки про традиційні «коливалки», блешні працюють по щуці нітрохи не гірше, особливо, якщо мова йде про приманки великого розміру.

Разом з тим, в даний час у продажу є велика кількість відверто слабких приманок або блешень, які банально не працюють і тягнуться на волосіні без будь-якої гри. Саме з цієї причини рибалка повинен вміти визначити ступінь їх роботи перед покупкою.

Які приманки вважаються найкращими для лову щуки?

Однак замість того, щоб випробувати кожну наявну у продажу приманку, куди краще підібрати пару-трійку моделей, давно завоювавших репутацію уловистих, і віддавати їм перевагу в процесі покупки.

Як правило, мова йде про продукцію компаній Vibrax, що випускає свою продукцію під торговою маркою Blue Fox, а також французького концерну Mepps. Як приклад найбільш уловистих блешень на щуку можна навести такі приманки:

Mepps Aglia Long Класична приманка з пелюсткою витягнутої форми, однаково добре працює як на стоячих водоймах, так і на річковій течії.

Mepps Aglia Long

Для лову щуки слід підбирати моделі 3-5 номера з досить важким грузиком - тільки такі приманки не будуть зпливати на поверхню в процесі лову.

Mepps Comet Вертушка, стихія якої - стоячі водойми без течії. Заводиться практично з пів обороту і забезпечує стабільну гру при будь-яких обставинах.

Mepps Comet

Спрацювати в конкретній ситуації може як мініатюрна блешня 3-5 номера, так і мініатюрна приманка, яку можна назвати окуневою. Перевага щуки до подібних «малюків» особливо помітно ранньою весною, перед нерестом.

Mepps Cyclop Блешня, що коливається, яка напевно є в арсеналі кожного поважаючого себе щукаря. Володіє яскравою, розмашисто грою і чудовими польотними характеристиками.

Mepps Cyclop

Для лову щуки підходять приманки практично будь-якого розміру - від найменших до найбільших, причому зовсім необов'язково, що приманка великого розміру принесе великі трофеї.

Vibrax Blue Fox Вертушки ще одного виробника, що не потребують реклами.

Vibrax Blue Fox

Відмінна стабільна гра, прекрасні польотні характеристики і неймовірна уловістість - ці, а також безліч інших чинників зробили «Блю Фокс» приманками, як мінімум, не поступаються традиційним блешням від Меппс.

Блешня RB Аtom-N Має в своєму асортименті незачепляйки Аtom-N. Завдяки зміщеному центру тяжіння профілю блешні, коливалка здійснює хвилеподібні рухи під час проводки. Приманка призначена для лову щуки і окуня на мілководних ділянках водойми з багатою рослинністю.

RB Аtom N

Блешня виконана методом лиття з латуні, а поверхня покрита металом. За відгуками, срібне покриття вважається самим уловистим по прісноводному хижаку. Незачепляйка Аtom-N зустрічається масою 7, 10 і 18 г. Приманку можна вести повільно рівномірно або використовувати ривкову анімацію.

Автор: англійська снасть

 

 

 

info@ribachok.in.ua