Календар рибалки на травень сповнений подій і обіцяє захоплюючу риболовлю. Природа оживає. У водоймах в першій декаді травня з'являється водна рослинність. 

Календар рибалки на травень

Календар рибалки на травень рекомендує на початку місяця ловити рибу в невеликих річках поплавцевими донними вудками і в проводку. В кінці третьої декади травня при прогріванні води і теплій погоді в травах починається вихід личинок бабок.

rybolovlia v travni

Календар рибалки на травень зазначає, що з кожним новим травневим днем ​​клювання риб посилюється. Відчувши весну, риба поступово йде зі своїх зимових ям в сторону прибережних місць річки. Деякі види риб об'єднуються в невеликі зграї і рухаються до усть рік і струмків, в які в травні повні кормом. Тому календар рибалки на травень радить рибалити навесні на невеликій глибині - максимум півметра від поверхні.

У травні місяці, як зазначає календар рибалки, частина риб припиняє метання ікри, крім головня, плотви, ляща, язя і карася, а ось сазан, краснопірка, короп, густера і судак тільки починають готуватися до метання. У самому кінці місяця за метання ікри береться сом. Як фіксує календар клювання риби на травень, в період нересту клювання нерестующей риби припиняється. Годуються лише раніше отнерестятся особини або готуються до нересту. Виняток становлять плотва, піскар, головень, підказує календар рибалки на травень.

 • в першій-другій декадах травня в річках йде нерест жереха, судака, плотви, подуста, голавля, язя, пічкура, ялець.
 • в невеликих озерах з більш високою температурою води - нерест плотви й ляща.

Календар рибалки на травень зазначає, що термін відновлення клювання після нересту різний - від 2-4 днів до тижня, в залежності від метеорологічних умов. Трохи відрізняється становище і в північних областях (Ленінградської, Вологодської, Кіровської, Пермської і ін.). Кілька зсуваються терміни нересту (пізніше в межах 15 -20 днів), але також успішно ловлять рибу в основному на ті ж насадки і тими ж способами.

В озерах Північної Карелії, Кольського півострова, Архангельської області, Приполярного Уралу триває підлідна ловля. На Кубані нерест сазана, вобли, кутума, берша; бичка - біля берегів Південного Каспію.

Ловля риби в травні

Календар рибалки на травень фіксує, що після того як період метання ікри закінчується більшість риб змінює свій напрямок в глибокі озера і річки. Прогрівшись на мілководді, риба стає більш активною і рухливою. Якщо рибалка виявиться досвідчений, то він без особливого зусилля зможе визначити початок жора у риби і місця годування. У таких місцях буде хороша рибалка на щуку і жереха. Риболовля в травні підказує, що момент весняного спаду повені і появам хруща збігається з жором більшості риб. До кінця травня жор у більшості риб закінчується, стає менш інтенсивною, а де то взагалі настає межень. Розберемося, яку рибу краще ловити на рибалці в травні.

Як ловити рибу в травні - снасті

Календар рибалки на травень фіксує, що в багатьох регіонах рибалка в травні можлива на відкритій воді, але в найхолодніших вона може проходити і на останньому льоду. І все ж рибалка в травні - це рибалка по відкритій воді. Чим ловити рибу в травні і які наживки краще використовувати?

 • Нахлистом в вечірні години хороша ловля в травні головня і язя;
 • У дна головня і язя ловлять в першій половині ночі і рано вранці;
 • На спінінг в травні потрапляють жерех, головень, щука;
 • Успішно ловлять щук в травні і донними вудками на живця, краще пічкура і карасика;
 • Ближче до кордону водної рослинності щука бере і на поплавочние вудки;
 • Поплавцевими вудками з середини травня на озерах, ставках і великих штучних водоймах ловлять язя, ляща, плотву, карася, лина на неглибоких, прогріваються сонцем місцях;
 • Донними вудками протягом доби ловити рибу в травні можна на великих річках, в яких вода спадає пізніше;
 • Ловля в проводку починається в последенего декаді - ловлять плотву і головня на зелень;
 • З початку травня і до кінця осіннього сезону проходить ловля на мормишку з човна, плотів, млинових гребель, а також з берега з застосуванням довгого вудилища (кращі місця для такого лову у корчів, серед паль, близько і в «вікнах» водної рослинності).

rybolovlia v travni

На що ловити рибу в травні - наживки

Розібравшись з снастями для риболовлі в травні, спробуємо дізнатися на що клює риба в травні. Календар клювання риби на травень рекомендує взяти на озброєння наступну інформацію:

 • На хробака і кожушка в травні можна ловити невелику щуку;
 • На мертву рибку (на снасточке) щука в травні бере близько трав і в травах;
 • На личинки бабок (СТРЕКОЗ) відмінно ловляться в травні велика плотва, окунь, язь, головень, лин, краснопірка, карась - ловлять на личинку бабок 5 - 7 днів;
 • На хруща ловлять з появою перших листя на березі, коли і вилітає хрущ - хороша насадка для лову головня, язя, жереха;
 • На великого кожушка до кінця місяця ввечері і вночі починає брати сом;
 • Посилюється клювання окуня на хробака і малька, подуста - на хробака.

Яку рибу ловити в травні

До середини травня значно підвищується температура води в морі і озерах, в зв'язку з чим найбільш успішним стає ужение в ранкові, вечірні та нічні години. Дізнаємося. яку рибу і якими способами краще ловити в травні.

Ловля щуки в травні

Календар рибалки на травень підказує, що цей місяць - щучий. Починається весняний жор щуки в травні, спочатку в річках, а пізніше в озерах. Риболовля в травні на щуку можлива в різних водоймах і їх місцях, так як рибаочень активна. Існує навіть такий вислів - «щука розбиває ікру». Календар рибалки радить ловлю щуки на мальків і на різні види блешень. Невелику щуку можна ловити в травні на хробака і кожушка. Успішно ловлять щук в травні і донними вудками на живця, краще пічкура і карасика. На спінінг потрапляють жерех, головень, щука.

Ловля окуня в травні

Календар рибалки на травень підказує, що окуні в травні активні не менш, ніж щуки. Часто саме в травні є можливість зловити кілограмового окуня. Найкраще для ловлі окуня в травні підходить маленька блешня або насадки - мальки. Також добре підійдуть нутрощі або очей йоржа. Але з такими видами наживок зловити можна тільки маленького окуня. Найкраще місце для риболовлі в травні - недалеко від берега. Основна ознака, чи є окунь чи ні - невеликі зграї мальків в окремих місцях водойми.

rybolovlia v travni 1

Ловля судака в травні

Календар рибалки зазначає, що в травні підвищується і активність судака. З першими теплими днями ловля судака буде вдала на відкритих ділянках води. Рибалити в травневі дні найкраще з використанням штучних насадок, або на живця. Для живця на риболовлю в травні всього підійде досить велика рибка, яка спіймана в даній водоймі. Коли лід відійде від берега, судак добре ловиться і на спінінг. Також він добре йде на велику блешню і на воблер, при цьому необхідно використовувати сталевий повідець, завдяки якому на цю насадку так само добре йде і щука.

Ловля карася в травні

Календар рибалки на травень нагадує, що карась входить в число тих риб, які також непогано ловляться в травні, на подив багатьох рибалок. Виходити на риболовлю на карася в травні найкраще в другій половині місяця, саме тоді риба остаточно прокидається після зими і повільно пересувається в пошуках їжі. Найкраще для риболовлі в травні на карася підходить блешня - карась на неї відмінно клює. Для збільшення привабливості снасті іноді рибалки насаджують на гачок і хробака.

Ловля головня в травні

Календар рибалки на травень підказує, що з кінця квітня - початку травня можна ловити головня. Є багато способів лову головня, але календар клювання риби рекомендує спінінг і поплавкову вудку. При ловлі вудкою найкраща насадка - консервована кукурудза і парений горох, при лові спінінгом - невеликі воблери з пурпурової забарвленням і маленькі блешні-колебалки.

Ловля язя в травні

Календар рибалки на травень фіксує, що ловля язя в травні особливо успішна, коли теплими вечорами починається виліт хруща, з'являються бабки та інші комахи. Потрапляючи в воду, вони привертають до поверхні води рибу. У цей час можна ловити язя впроводку поверху. В першу чергу треба знайти місце, де помічені сплески риби. Таке ужение може бути добутливо на річках з швидкою течією, за яким приманка спрямовується під навислі над водою дерева, до ям за перекатами, суводь, до кордонів водних заростей і коридорах між ними.

Ловля ляща в травні

Календар рибалки на травень фіксує, що з прогріванням води лящі випливати зі своїх зимувальних ям і рухаються до місць весняної годівлі. Саме в цих місцях варто влаштовуватися на ловлю ляща. У травні лящі воліють з багатьох видів насадок мотиля. Календар рибалки радить мотиль підсаджувати пучком, де він повинен бути пов'язаний гумкою. Також під час травневої риболовлі для лову ляща відмінно підходить використання в якості наживки опариша.

Клювання риби за місячним календарем на травень

rybolovlia v travni koho

Місячний календар рибалки на травень прогнозує дні слабкого клювання на: 1, 5-7, 18-19 і 30-31 травня, в ці дні рибалка особливо буде залежати від підготовки, досвіду і удачі.

Стабільний клювання риби в травні передбачається 8-10, 15-17, 20-13 і 28-29 травня. Місячний календар на травень рекомендує вирушати на рибалці в дні жора в травні, які згідно з прогнозом випадають 11-14 і 24-27 травня, не пропустіть вдалий момент для риболовлі.

Також місячний календар риболова на травень передбачає, що клювання риби буде відсутній з 2 по 4 травня. Календар клювання риби в травні і календар рибалки на травень незамінні для рибалок, які тільки осягають науку риболовлі. Досвідченим рибалкам календар рибалки на травень бажає ні хвоста, ні луски!

 

info@ribachok.in.ua