Асоціація рибалок України стурбована напруженою обстановкою, на Чорному та Азовському морі. Якщо терміново не почати робити зусилля по нормалізації безпеки рибного морського промислу, ситуація може вийти з під контролю, що призведе до непередбачуваних наслідків.

shcho ne tak s azovskym morem

 

На даний момент є реальна загроза свободі і життю рибалок які ведуть промисел в Азовському морі. У будь-який момент вони можуть бути захоплені прикордонниками ФСБ Росії.

ФАКТ

15 лютого українське судно в Азовському морі затримали співробітники "прикордонного управління ФСБ Росії по республіці Крим". Катер з українськими рибалками вийшов з села Райнівка, Запорізької області. На борту знаходилося чотири людини.

Імена заарештованих: Сергій Гога, Олексій Іванов, Василь Тюркеджі і Максим Терехов.

У Росії стверджують, що у українських рибалок не було документів на вилов риби в Азовському морі. Так само у них не виявилося документів, що засвідчують особистості.

При огляді катера виявили 300 штук камбали і сітку.

Це не перший випадок, коли російські спецслужби затримують українських рибалок:

10 вересня 2018 року двох українських рибалок затримали на озері Сиваш. Чоловіків звинуватили в незаконному перетині кордону і "затримали на 48 годин, щоб підтвердити їх особистості". У підсумку, українських моряків відпустили додому лише 9 травня 2019 року.

4 травня 2018 року в ФСБ РФ заявили, що затримали українське риболовецьке судно ЯМК-0041 біля мису Тарханкут в Криму. Капітан судна в результаті провів півроку в СІЗО.

З огляду на характер і тяжкість звинувачень наших рибалок, а також специфіку російського судочинства, можна очікувати, що нашим землякам може загрожувати перспектива бути засудженими і відбувати покарання в Росії. Статистика вироків російських судів щодо громадян України свідчить саме про таку сумну перспективу ...

Хочемо нагадати, що Азовське море має важливе значення для вітчизняного рибного промислу. У 2019 році на водоймах України було виловлено 51 тис. тонн водних живих ресурсів, у тому числі 16 063 тонн було спіймано на Азовському морі (на Чорному морі - 14 128 тон).

На сьогодні чиновники Міненерго і захисту навколишнього середовища до сих пір не підписали необхідні документи для легального вилову риби в Азовському морі в 2020 році. Всі українські риболовецькі судна стоять біля причалів. Якщо вони вийдуть в море на вилов без документів, то можуть стати легкою здобиччю для прикордонної служби ФСБ РФ. У той же час російські рибалки з початку 2020 роки вже виловили в Азовському морі понад 5 тисяч тонн риби.

Так само необхідно відзначити, що лов хамси проводиться переважно на виході з Керченської протоки, що створює додаткову небезпеку для наших вітчизняних рибалок. (У 2019 українськими рибалками було виловлено більше 1 000 тонн хамси).

На Азовському морі досі не встановлений ​​державний кордон. Зараз діють міжнародні морські Правила які визначають відстань виключної (морської) економічної зони України та її територіальні води.

Для ведення і регулювання промислу на Азовському морі створена спільна Українсько-російська Комісія. Угода і двосторонні договори визначають дозволену кількість вилову риби кожною стороною, за видами, знаряддя лову, проведення наукових досліджень, а так само зобов'язує сторони в випадку затримання порушників із сусідньої країни у своїй акваторії, після складання відповідних протоколів, порушників разом з плавзасобом відпускати. А матеріали про допущені ними порушення пересилаються в країну порушника.

Сподіваємося на те, що десятиденний арешт українських рибалок, за рішенням Керченського суду, пов'язаний тільки з тим, що у них не було при собі документів, що засвідчують особу. І по закінченню цього терміну вони благополучно повернуться додому – каже голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков - У той же час турбує той факт, що чиновники нічого не роблять для безпечного мореплавання і рибальства в Азовському морі, незважаючи на неодноразові випадки затримання українських громадян.

Асоціація рибалок України виступила з Відкритим листом, в якому закликала компетентні служби прописати покрокові дії, які необхідно виконати для звільнення наших рибалок з полону, підтримати їх і побажати якнайшвидшого звільнення і повернення на Батьківщину. Розробити рекомендації рибалкам і згодом видати брошуру Пам'ятку «10 перших кроків якщо ви зіткнулися з піратством».

Прес служба Асоціації рибалок України

Більш повний матеріал про ситуацію на Азовському морі з вітчизняним промислом риби буде висланий по Вашому запиту

info@ribachok.in.ua