Перевертні в рибоохороні 1

Державне Агентство рибного господарства України відсторонило від виконання своїх обов'язків начальника Київського рибоохоронного патруля. Це сталося на підставі численних звернень громадськості, а так само в зв'язку з відкриттям кримінальних справ на керівництво рибоохоронного патруля.

Нарешті глава Держрибагентства звернув увагу, що в останні роки діється з рибоохороною в Київській області. Про стан наших водойм і про охорону водних живих ресурсів, на жаль, сьогодні можна писати кримінальні романи ...

Всі водойми області перетягнуті сітками. Іде тотальне знищення риби, як вид. Коло замкнулося ... зі слів промисловиків, вони всі платять данину рибоохороні. А для того щоб відбити ці кошти змушені йти на порушення законодавства, зменшуючи вічко мереж, що призводить до вилову молоді риби (позбавляючи тим самим наші водойми майбутнього), здійснюючи вилов гоном, волоком ... Після таких ловів на дні залишається тільки мушля .. .

Браконьєри здають рибу перекупникам, яких поставила рибоохорона. Але, на цьому жадібність і спрага наживи рибоохоронців не закінчується: всі рибоводи платять їм данину. В результаті рибна галузь пішла в густу тінь - 50% вилову промисловиків і 60% вирощуваної риби сьогодні знаходиться в тіні.

Незаконний вилов риби давно вже зрівнявся, а може навіть і перевершив офіційний і становить, приблизно 80 тисяч тонн риби на рік. Щодня браконьєри з наших водойм виловлюють понад 320 тонн риби.

На Київському водосховищі зареєстровано 57 рибопромислових підприємств. На кожному з них працює 8-12 бригад рибаків. Кожна бригада виставляє приблизно до двох кілометрів сіток... Ось і виходить, що щодня на Київському водосховищі біля ОДНІЄЇ тисячі кілометрів сіток!!!! І це тільки офіційних! Так звідки ж у водосховищі візьметься риба, якщо його проціджують, як ситом, не даючи жодного шансу рибі на спасіння та відновлення?

Промисловий вилов риби у внутрішніх водоймах сьогодні потрібен тільки рибоохоронним структурам, які «присмокталися» до вітчизняного рибного ресурсу. Він ніякої економічної користі для країни не дає. У 2018 році ми спожили 410 тисяч тонн рибної продукції. У той же час у внутрішніх водоймах було виловлено 20,7 тисячі тонн риби ... Так невже через 5% від загального споживання потрібно остаточно вбити всю рибу в наших водоймах?

З кожним роком через нераціональне використання рибного ресурсу і незадовільну охорону риб'ячі зграї катастрофічно зменшуються. За твердженням вчених в порівнянні з 1991 роком такого поширеного промислового виду риби, як ляща залишилося не більше 25%, щуки - 15%, судака, сома - 8%. Такі види риби, як рибець, головень, линь, чехоня, сазан, жерех знаходяться сьогодні на межі зникнення.

Реформа рибоохорони, яку з такою надією чекало суспільство, сподіваючись, що прийдуть нові люди і займуться охороною наших річок, та не будуть розтягувати карасів по сальним кишенях, на жаль не виправдалася. У галузь прийшли непідготовлені, випадкові люди, які не відрізняють карася від щуки. Сьогодні 80% начальників обласних управлінь рибоохорони, це колишні міліціонери, податківці, прокурори ... що не пройшли переатестацію на своїй колишній роботі. З якою метою ці люди прийшли в рибну галузь? Рятувати наші водойми від знищення? Ні! Грабувати рибний ресурс що залишився!

Можливо, рішення глави Держрибагентства про відсторонення начальника Київської рибоохорони допоможе змінити ситуацію на водоймах. Хоча воно явно запізніле, так як столична рибоохорона стала за цей час великим корупційним спрутом, де кожен знає своє місце в цьому злодійському синдикаті ...

Керівництво рибного відомства, сьогодні, звернуло увагу на те, що відбувалося у нього під носом протягом останніх років. А хіба не те ж саме діється практично у всіх областях країни?

Будемо сподіватися, що це не внутрішні розборки чиновників, які щось між собою не поділили, а дійсно бажання почати наводити порядок в рибній галузі. Якщо це так, то рибальська громадськість з готовністю простягне руку допомоги. Головне щоб її не обдурити в черговий раз ...

Прес служба Асоціації рибалок України