Вітчизняні водойми в браконьєрських сітках

vitchyzniani vodoimy v brakonierskykh sitkakh

Асоціація рибалок України стривожена небувалим зростанням фактів браконьєрства на наших водоймах.

Сьогодні річки перетягнуті уздовж і поперек сітками. І це відбувається під час нересту риби, коли її вилов категорично заборонено (з 1 квітня по 9 червня включно). За винятком любительського рибальства однією поплавковою вудкою з одним гачком або спінінгом в світлий час доби з берега в місцях визначених іхтіологічними відділами Обласних Управлінь рибоохорони , з обов'язковим дотриманням добової норми вилову.

У той же час з різних куточків країни надходять тривожні відомості про розгул браконьєрства. Під час нересту риба збивається у великі зграї і, втрачаючи почуття небезпеки, йде до місць відкладання ікри. Цим користуються браконьєри ...

- Головним індикатором успішності роботи природоохоронних структур під час нересту можуть служити магазини і ринки. Сьогодні прилавки просто ломляться від річкової ікряної риби. Якщо зараз офіційний промисловий вилов риби заборонений, значить вся вона незаконно виловлена ​​- кажуть в Асоціації рибалок України - Суспільство довгий час намагалися переконати, що риба в наших річках зникла з вини дідка з рваною сіточкою в руках, який вирішив виловити три карася на обід ... Ні! Не він убив наші річки. Моторизовані бригади з багатокілометровими сітками під заступництвом різних дахів знищують наші рибні ресурси.

Кожен інспектор знає акваторію регіону, як свої п'ять пальців. І тому не можна без його відома регулярно незаконно в великих кількостях виловлювати рибу. Сьогодні браконьєрство процвітає завдяки заступництву тих, на кого держава поклала повноваження охороняти і берегти природу.

За неофіційними даними незаконний вилов риби за обсягом зрівнявся з офіційним виловом і становить 3-4 млрд грн.

Якщо в 1991 році затримали 19 тис. рибних браконьєрів, то в 2018 різними природоохоронними та правоохоронними структурами 104 тис. браконьєрів. Таке зростання можна пояснити цілим рядом об'єктивних і суб'єктивних факторів. Тут і тотальне зубожіння прибережних сіл, і корупція природоохоронних органів ... Але основним фактором є недосконалість законодавства, м'якість покарання і мізерність штрафів за браконьєрство.

- Через свою мізерність штрафи не можуть знизити фактів браконьєрства. Вони сьогодні, як насмішка. Наші водойми знаходяться в украй депресивному стані, риб'ячі зграї зменшилися катастрофічно. За твердженням вчених якщо продовжиться таке неналежне ставлення до водних і рибних ресурсів, то до 2050 року в вітчизняних водоймах риба зникне, як вид. Все в природі взаємопов'язано ... не буде риби, річки перетворяться на мертві канави. І тому за вбивство природи - браконьєрство потрібно вводити однозначну кримінальну відповідальність. А фінансовим покаранням може служити компенсація за завдані природі збитки - вважають в Асоціації рибалок України.

Крім штрафу за незаконний вилов правопорушнику нараховується сума компенсації за нанесенні збитки за кожну виловлену рибу, незалежно від її розміру і ваги. Так, згідно Постанови Кабінету Міністрів України №1209 від 21.11.2011 встановлено суми в грн: судак - 510, сом - 425, щука - 340, короп - 306, білий амур, товстолобик - 255, плоскирка, синець - 85, карась, окунь і верховодка - 17, лящ - 170, линь - 119 грн., краснопірка - 68 грн., подуст - 34 грн.

На думку громадськості сьогодні найнеблагополучніші області по боротьбі з браконьєрством: Кіровоградська, Запорізька, Дніпровська, Київська, Одеська, Полтавська, Миколаївська, Херсонська.

Асоціація рибалок України закликає бути відповідальними і дотримуватися Правил рибальства. Якщо ви стали свідком правопорушення на воді, просимо невідкладно повідомляти за телефоном «Гарячої Лінії» Держрибагентства 0-800-50-52-50, або Поліції тел. 102. Адже від того як пройде нерестова компанія залежить майбутнє наших водойм!

info@ribachok.in.ua