з початком березня риболовля на хижаків стає на порядок цікавішою, оскільки ці види активно готуються до наступу нересту. Найбільш активно, до цього періоду готується саме щука, що дедалі ближче підходитиме до прибережної зони та на порядок активніше реагуватиме на подану у правильну ділянку принаду.

shchuka naperedodni nerestu

Щука у березні

Ще по останній кризі на водоймах країни спостерігається значне оживлення місцевої фауни, і у той час як метаболізм коропових зростатиме поступово, щука розпочинає активне полювання аби відновити силу перед нерестом що очікується вже на початку квітня. У цей час щука дедалі частіше спостерігатиметься поблизу берегової смуги, віддаючи перевагу більш-менш глибоким ділянкам, що поросли очеретом. Свою здобич у річках вона особливо ретельно шукатиме у тихих водах широких заплавів та донному рельєфі. У озерах хижачка розосереджується по всій площі, поступово наближуючись до найбільш порослих частин прибережної ділянки по мірі подальшого потепління.

Відтак, шукати щуку, як велику, так і не дуже, варто на заглибленнях від 1,5метрів, на найбільш рельєфних ділянках, що всіяні коряжником або великим камінням, що дозволяють рибі успішно полювати з засідки. Значна частина хижаків, у часи весняного переднерестового жору скупчується на ранкових маршрутах мирної риби. Атаки хижачки ставатимуть все більш азартними, молоді особини час від часу женуться за зграями дрібних коропових, що дуже добре для спінінгового лову. Великі ж особини, особливо самиці в яких дозріває ікра, годуються лише дрібними рибами, самці також віддаватимуть перевагу невеликим принадам. Виходити за щукою варто з самого ранку, приблизно через годину після світанку, коли кормова риби щуки відправляється на пошуки їжі тими ж самими бровами що і взимку. Саме в таких місцях щука чекатиме на свою здобич.

Снасті на щуку

Ще до початку весни, цього року водойми звільнилися від крижаного шару, а рибалки дістали спінінги та поплавкові вудлища. Для щуки по відкритій воді нічого кращого аніж спінінг не придумаєш. Вудлища краще брати швидкого ладу, класу лайт або ультралайт, довжиною до 2,7 метрів, аби дістатись кордонів високої рослинності. Жилки або шнури наразі підбираються найбільш безпечного діаметру, оскільки уважність хижачки помітно знижена. Котушки використовуються здебільшого типорозміром 2500-3000, оснащені якісним гальмом зворотного ходу та максимально рівномірно укладеною жилкою.

Принади на щуку

Серед основних принад можна виділити 3 найбільш популярні: воблери, коливні блешні та силіконові. За використання ультралайтових спінінгів поблизу берегу немає нічого кращого аніж твістери або віброхвости на рухомих джиг-голівках. Блешні найкраще проявлять себе у бровах та поблизу коряжника. Великі воблери наразі використовуються ріже, оскільки ікра та молоки хижачки давлять на шлунок, що змушує її годуватись частіше, проте невеликим порціями. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Джерело: trofey.net

info@ribachok.in.ua