Краснопірка звичайна – риба родини коропових. Розповсюджена у водоймах Європи (окрім Криму, південного Каспію і річок, що впадають у Північний Льодовитий океан), а також Малій та Середній Азії. Інтродукована у Ірландію, Мороко, Мадагаскар, Туніс, Нову Зеландію, Канаду та Іспанію. В Новій Зеландії та Канаді вважається шкідливою рибою, що витісняє місцеві види.

02 26 kracnopirka400

Ця риба досягає довжини до 36 см та ваги – 400-500 г (іноді 2 кг). Тіло високе, сплюснуте з боків, луска відносно велика. Голова невелика, рот верхній косий, зуби дворядні. Спинний плавець сильно зміщений назад. Спина темно-бурого кольору із зеленуватим відтінком, боки жовтувато-золотисті, черево - сріблясте. Спинний та грудні плавці сірі з червоними верхівками, всі інші – яскраво червоні. Очі жовтого кольору.

Краснопірка мешкає у тихій чистій воді, в заростях очерету та іншої водної рослинності. На відкриті ділянки водойми виходить рідко. Тримається переважно у середніх шарах води, але в спекотну погоду підіймається до самої поверхні. Активна вдень. Дана риба живиться водними рослинами, зокрема, нитчастими водоростями (Spirogyra, Cladophora), ікрою молюсків та інших видів риб, різноманітними безхребетними (червами, личинками, комахами). Старші особини споживають молодь риб.

Статевої зрілості досягає у віці 4-5 років при довжині тіла не менше 12 см. Нерест відбувається наприкінці травня - на початку червня, коли вода прогрівається вище 15 °C. Плодючість ікринок коливається від 96 до 232 тис. Самка відкладає ікру у декілька етапів на водну рослинність. З неї через тиждень вилуплюються мальки, які спочатку тримаються в місцях народження, а потім переходять на глибші місцини, де живуть разом з дорослими особинами. Хоча кількість відкладеної ікри і велика, але значна частина потенційних мальків гине під час інкубаційного періоду.

Краснопірка має не дуже гарні смакові якості (гіркуватий присмак) та маленький вміст жиру (до 7%), тому промислове значення невелике. В Україні даний вид водних біоресурсів виловлюють лише в дельті р. Дніпро, де риба досить численна. Також є об'єктом лову рибалок-аматорів.

Джерело: ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

 

info@ribachok.in.ua