Щоб рибалка приносила задоволення, і була результативною необхідно вивчити звички риби, яку ви бажаєте зловити. Головними умовами проживання налима є чиста прозора льодяна вода з підвищеним вмістом кисню. Ви ніколи не зустрінете налима в місцях з замуленим дном. А ось місця, де б'ють джерельні струмені ідеальні для проживання цієї риби.

nalim

 

У теплу погоду риба стає малоактивною при прогріванні води понад 10 градусів, налим перестає годуватися. Пік активності налима доводиться на початок зими. Головними умовами відмінної риболовлі є: низький тиск, невеликий сніг або холодний дощ. Також цей вид риби добре ловиться у похмуру ніч. Якщо вам не страшні такі умови риболовлі, то відмінний улов вам забезпечений.

Найефективніше вивуджувати налима на блешню, жерлиці або на зимову вудку з поплавком. Практично все літо налим голодує, тому, як тільки вода стає прохолодніше, у риби настає активний жор.

Ловля налима на донні вудилища

Для лову в зимовий період, найчастіше, використовують донні вудилища. Ви також можете власноруч спорудити вудку. Для цього достатньо кілочка і міцних ниток, які слід на ньому закріпити. На отриману волосінь слід прив'язати три повідця і закріпити гачки на відстані 20 см від грузика. Найкраще використовувати кілька грузиків. Один прикріплюється до кінця волосіні, а інший повинен ковзати. Гачки № 8-10 - найоптимальніші.

Ловля налима на блешню

Також налим добре ловиться на блешню з заокругленим підставою, обладнану двома гачками з протилежних сторін. Чим глибше місце закидання снасті і сильніша течія, тим блешня повинна бути більша. Блешню необхідно постукувати об дно через деякі проміжки часу. Замість блешні можна використовувати кульки, які слід прикрутити до волосіні. Їх також слід різкими рухами опускати на дно. За сет ударів один об одного вони видають привабливі для риби звуки.

Ловля налима на жерлиці

Також  добре ловити на жерлиці. Подібна снасть досить примітивна. Вона складається з міцної дощечки і волосіні. Довжина волосіні повинна бути більше на один метр від загальної глибини.

Довжина зимового вудлища з поплавком повинна становити не більше 3 м. Воно повинно витримати вагу грузила і рибину. Розмір волосіні - 0,8мм, для повідця - 0,34мм. Гачки № 10-14. Найголовніше міцно закріпити вудку, щоб не залишитися без снасті при активному клюванні.

info@ribachok.in.ua