zymova rybolovlia po pershii kryziЗимова риболовля по першій кризі

Коли настає мороз і з'являється перший лід, малі водойми стають чимось новим і незвичайним. Іноді можна з подивом зрозуміти, що невеликий ставок біля дачі - місце проживання окунів на півкілограма. І не тільки, адже там ще можуть бути піскарі, лящі і підлещики.

Проте, період лову в перший лід на ставку - це швидкоминуще заняття, тому що в якийсь момент клювання стане поганим, точніше, повністю перестане клювати. І станеться це швидше, ніж лід досягне надійних 10 сантиметрів.

Ловити на невеликих ставках можна максимум три дні, особливо, якщо немає ніякого течії, і отримати цей трофей досить складно, тому що знайти потрібне місце і вибрати відповідний час нелегко. Таке можливо раз в декілька років.

Немає сенсу розчаровуватися, якщо перший лід був упущений, тому що на великих водоймах ловля дуже ефективна.

Перший лід на великій водоймі

При виборі великої водойми для лову риби дуже важливу роль відіграє рельєф дна. По суті, чим він складніше, тим краще. Якщо там є ями, поперечні бровки, коси, різкі звали, то це значно збільшує шанси на успіх, так як саме там можна знайти рибу.

Рельєф дає можливість шукати риб в момент першої криги, але ключовою є саме можливість. Решта залежить від рибалки, його умінь, досвіду, майстерності.

У повортах русла, захищених від вітру, глибоководних затоках, можна знайти гарне місце для лову навіть тоді, коли в центрі водойми гуляє вода.

Більшість рибалок орієнтуються на таке місце, куди можна під'їхати автомобілем, тому що це зручно, адже добиратися до водосховища пішки в більшості випадків неможливо. У гирлі річки теж можна знайти перспективні рибальські місця з першою кригою.

На першій кризі перспективно ловити хижаків на жерлиці або болісно, ​​тому іноді під'їжджати до місця доводиться з іншого боку, але, якщо стежка утрамбована великою кількістю автомобілів, то досвідчені рибалки знайдуть там ефективне місце.

Якщо берег нерівний, порізаний, і видно чергування кіс і ям, що присутні і на руслі, то в подібному місці вигідно ловити лящів, окунів, плотву, щуку. Правда, шукати рибу треба без надії на підгодовування. Якщо мова про окуня та плотву, то їх взагалі не варто підгодовувати, хіба що ви знайшли зграю, тоді можна підкормити риб мотилем.

Як правило, перспективних місць на великій водоймі багато, проте, по першій кризі найкраще ловити щуку і окуня в затоці.

Особливості лову окуня по першій кризі

Глибина лову може скласти якихось півметра. Сам процес темповий, тому що мета - знайти так звану пляму, де сконцентрувалася ціла зграя окунів. По суті, передбачити знаходження таких «плям» складно, практично неможливо, і знайти рибу можна в зовсім несподіваних місцях.

Навіть коли зграя знайдена, можна передбачити поведінку риби. Ваші дії повинні бути приблизно такими: знайти бровку з перепадом глибини (від метра), кожні пару метрів (від 5 до 7) робити лунки на довжині десь від 200 до 300 метрів. В такому випадку можна знайти до десяти «плям». Але не факт, що риба почне клювати. Часом вона полює за мальком вночі, іноді вранці, а буває, що вся зграя, немов за чиєюсь вказівкою розгортається і дружно пливе кудись. Мінливість поведінки окуня пояснюється в першу чергу погодними змінами.

У прибережній зоні, коли дно піщане, можна навіть спостерігати за цими процесами. У прозорій воді, недалеко від дна десятки окунів, серед них риби різного розміру, опускається приманка, і риба або ніяк не реагує, або активно клює, або спливає в інше місце.

Є невеличка порада: вибирати стійку погоду. Тоді досить розворушити всього пару риб, і активізується ціла зграя, почнеться жор за ланцюговою реакцією.

Вибір снастей та приманок

Снасті вибираються традиційні - це блешні, мікроджиг, вертикальні блешні. Вибирати конкретну приманку на водоймі варто, керуючись досвідом, саме він може підказати, що вибирати для конкретного місця.

Поступово, коли лід зростає і стає міцнішим, рибалки віддають перевагу балансиру, мормишку з метеликом.Говорити про конкретний колір складно, все знову ж таки залежить від досвіду, ваших особистих спостережень. Досить ефективними виявляються фіолетові, зелені, кремові. Ще є «німфи», але їх ефективність спостерігається, коли риба млява, в іншому випадку вона часто сходить.

Практично універсальною вважається снасть «Кастмастер» (7 м). Клювання починається практично відразуж. По першій кризі так само ефективні «чортики». Окунь охочіше бере великого, з декількома метеликами. Використовуючи безнасадні блешні, включайте уяву. Від правильної гри під кригою залежить успіх.

Особливості лову щуки по першій кризі

Ловля цього виду риби в перший лід цікаве питання, але вельми неоднозначне. Є багато факторів, які ускладнюють ловлю хижачок взимку, куди входить і незрозуміла поведінка риби, і необхідність постійно стежити за снастями, і проблеми з живцем.

Найактивніший жор саме щуки спостерігається, коли на середині водосховища є відкрита вода. Головною проблемою вважається необхідність поставити жерлиці якнайдалі від берега. Тому що в цей період великі представники виду не полюють у мілини, біля берега.

Відчайдушні рибалки намагаються використовувати лижі, надувні човни або навіть повзуть до потрібного місця, але все-таки безпека понад усе, краще не виходити за те місце, де лід пробивається пешней з одного удару.

Кращі снасті, які варто вибирати, щоб зловити хижачок - зимові жерлиці. Живцями можуть бути окуні, піскарі.

Встановлювати жерлиці краще з самого ранку, або ввечері, це той час, коли мальки ще пасивні. Відмінне місце - коси під водою без рослин.

Велика щука найактивніша - вночі, дрібна клює вдень. У будь-якому випадку пам'ятайте, що жоден трофей не варто того, щоб опинитися у воді, що дуже небезпечно.

info@ribachok.in.ua