rybolovlia v hrudniРиболовля в грудні на Ахтубі і Волзі не буяє хорошими уловами і трофейними екземплярами. До того ж рибалка по відкритій воді може бути утруднена шугой, що пливе після морозу по річці.

А рибалка з льоду на річках, як правило, неможлива через відсутність міцного льоду, який утворюється тільки в січні, і то не факт. На єриках і озерах в грудні вже встановлюється міцний лід, і рибалка в таких місцях може виявитися більш перспективною, ніж ловля риби в річці. Температура води в річках наближається до критичної позначки в 1-2 градуси, а її рівень в грудні може істотно піднятися, в зв'язку з чим клювання риби, як правило, млявий і короткочасний.

У грудні деякі види риб Нижньої Волги, такі як сом або сазан знаходяться в стадії сплячки і тому не ловляться, зловити їх можна тільки випадково забагрів при лові троллінгом і на джиг при відкритій воді, або зимовою вудкою з льоду. Рибалки в грудні можуть розраховувати на ловлю хижої риби - судак, берш, окунь, щука, і мирної риби - лящ, синець, тарань, густера, плотва, краснопірка. Інші види риб, такі як вобла, головень, жерех можуть випадково потрапити в прилов до рибалки, проте цілеспрямована ловля цих риб в грудні малоефективна.

На початку зими риба, за деякими винятками, перебувати в не найкращому стані і малоактивна. Тому, щоб знайти і зловити її в грудні на річках, необхідно застосувати всі свої знання і багато експериментувати, в тому числі і рибальськими снастями. Так при лові хижака троллінгом краще використовувати воблери невеликого розміру, необхідно експериментувати з їх забарвленням і глибиною проводки, а так само зі швидкістю руху човна.

Часто трапляється, що при швидкому русі човни (2,5-3,5 км / ч) млява риба просто не встигає зреагувати на приманку, промахується або погано підсікається і при виведенні зривається. Зменшивши швидкість човна до 1,5-2 км / год можна спровокувати хижака на більш точну атаку приманки. При ловлі на джиг-спінінг в грудні краще мати в запасі великий асортимент джиг-головок і приманок, а застосування різних пахучих активаторів клювання може істотно допомогти в провокуванні клювання риби.

При ловлі хижака в схил з допомогою блешень або балансирів, на гачок приманки необхідно наживляти малька, тюльку чи шматочок м'яса від щічки судака, в іншому випадку, кількість клювань істотно скоротитися або їх взагалі не буде.

Основними об'єктами лову хижої риби на Ахтубі в грудні є судак, берш і глибинна щука. Судак в більшості своїй збирається в невеликі косяки і концентрується в певних місцях акваторії. При низькій воді в річці він віддає перевагу помірним глибини у ям і самі ями, а якщо вода значно піднімається, то судак може стояти і на мілинах поблизу затоплених кущів, на застругах, а також запливати в єрики і озера Волго-Ахтубінськ заплави.

У таких випадках його пошук краще вести за допомогою троллінгу, а знайшовши місце стоянки стайного судака, перейти на джиг-спінінг або стрімке блеснение. Берш практично завжди тримається в ямах на глибинах від 7 метрів, де його троллінгом зловити важко, а ось джиг і ловля в схил - самі відповідні способи для лову берша. Глибинна щука в грудні краще полювати на глибинах 5-8 метрів і любить ховатися на свалах в ями і під ярами.

На єриках і озерах в грудні з льоду можна успішно ловити щуку, окуня, плотву, краснопірка. Щуку і окуня ловлять за допомогою зимових вудок на балансири і зимові блешня, при цьому, на гачок, так само як і при стрімкому блеснение на річці, краще насадити малька або подібну наживку.

Щуку можна ловити на жерлиці, застосовуючи в якості живця дрібні екземпляри плотви, краснопірка або окуня, спійманих в цьому ж водоймі. Бель на єриках і озерах ловлять за допомогою простих зимових вудок, застосовуючи в якості наживки хробака, мотиля, опариша.

На річці основним об'єктом лову в грудні з мирної риби є лящ. Для його упіймання використовують зимові вудки, пристосовані для лову на великих глибинах і не сильній течії.

Зимова ловля мирної риби як на єриках так і на річці буде мало ефективна без використання прикормки, тому застосування її обов'язково.

 

 

info@ribachok.in.ua