Ловля судака в травні/Ловля судака в мае Травень підводить риску під нерестовим періодом більшості видів рычкової фауни, причому як хижих, так і мирних. Судак в цьому плані далеко не виняток, його жирування в цьому місяці може принести рибалкам добрі плоди, головне знати як цим можна скористатися і попередньо розвідати пару перспективних точок.

У цій статті ми розповімо про те, де варто шукати судака в теплі травневі дні, а також як і на що його варто ловити в цьому місяці.

Звички судака в травні

Судак, по закінченні нересту, на відміну від інших хижих риб, пересувається по водоймі в складі великих груп і постійно знаходиться в пошуку їжі. Післянерестове затишшя триває у цього хижака не більше півтора тижня, в цей час він не відпливає далеко від нерестовищ. Невеликі і середні особини відправляються на жирування раніше. Рибалкам, перш за все, варто враховувати той факт, що судак не буде гнатися за великою рибою, вважаючи за краще годуватися частіше, але невеликими особинами. Глибина в місцях його годівлі, буде на рівні від 0,8 до 1,5 метрів, саме сюди припливає погрітися мальок, невелика плотва та уклейка.

Також, цю рибу, з великою ймовірністю можна зустріти на затоплених косах і річкових звалах, в неглибоких ділянках. До берегової лінії, зграї судака підпливають близько тільки в самих рідкісних випадках, тому розраховувати варто виключно на далекі кидки. Обережність цієї риби в травні варіюється в залежності від ступеня замутнності водойми, при тому, що судак буде шукати собі найбільш чисті ділянки.

Снасті для лову судака в травні

Снасті для лову судака в травні повинні бути надійними і граничними далекобійні. Довжина вудилища може досягати 3 метрів, можна і менше, але це вже буде залежати від рівня майстерності рибалки. Котушка повинна бути місткою і швидкою, з гранично рівномірно намотаною ниткою. В якості останньої кращі шнури, діаметр яких, в середньому, становить 0,16 мм. Шнур, який має мінімальну розтяжність, гарантує рибалці якісну і жорстку підсічку, що вкрай важливо.

Також, не варто сподіватися на легке виважування, будьте впевнені, велика риба надасть гарний опір.

Вибір приманки на судака

Вибір приманки на судака - справа майстерності та вміння працювати з окремими їх видами. Найчастіше, в умовах швидких річок, застосовуються блешні, що володіють збільшеною масою для найбільш далекого закидання. Крім цього, варто звернути увагу на джигові приманки, оснащені важкими джиг-головками і вузькотілі воблери, які зовнішнім виглядом нагадують уклейку. Робоча глибина приманки повинна бути на рівні від 0,5 до 1 метра. Закид здійснюється трохи вбік від перспективної точки, проводка ж повинна бути швидкою.

Бажаємо вам приємно провести час на риболовлі.

 

info@ribachok.in.ua