Щука в листопаді і її повадкиЩука в листопаді і її повадки

До настання зими залишається всього-на-всього декілька тижнів, погода на вулиці стає дуже мінливою, похмурі дні змінюються сонячними, а дощі - снігом. Щука продовжує активно полювати на мирну рибу, однак цей процес проходить у все більш глибоких ділянках водойми. У цій статті ми розповімо про те, де шукати щуку в листопаді, як, чим і на що її варто ловити по холодній воді.

Де шукати щуку в листопаді і її сезонні повадки

Листопадове похолодання змушує щуку переміститися в більш глибокі і теплі шари водойми, де мешкає більшість видів мирної риби. У високій рослинності залишаються лише невеликі екземпляри. Ця риба все ще веде полювання на протязі усього світлового дня, проте з плином часу, хижачка змістить піки активності ближче до ранкової та вечірньої зорям. Ідеальним місцем для риболовлі стане коряжник, глибокі бровки і русла річок.

На невеликих озерах, щука розміститься в найглибших ділянках. До кінця місяця активність щуки знизиться на період між настанням зимових холодів і настанням льодоставу. Поки що можлива ловля з плаваючих засобів, варто цим скористатися, що принесе найбільші плоди, оскільки на великих річках до місць проживання трофейної щуки інакше не підібратися. Особливо слід враховувати той факт, що осінній жор щуки повільно підходить до кінця, хижачка вже не женеться за здобиччю, а полює переважно із засідки, що вносить певні корективи в методи лову.

Снасті на щуку в другій половині листопада

Для лову щуки в останні тижні осені, рибалці знадобиться спінінг довжиною від 1,8 до 2,5 метрів, тестом від 15 до 40 грам. Бланк повинен бути оснащений безінерційною котушкою типорозміром в 3000-4000, передавальне число цього місяця не має великого значення, так як щука краще реагує на повільну здобич, яку легко схопити. На котушку намотується шнур або монофільна волосінь діаметром до 0,25 або більше мм. Шнури в умовах мінусової температури використовувати не рекомендується, або під час незначних морозів, варто змастити кільця незамерзаючим спреєм або мастилом. При використанні мононитки варто скористатися металевим повідцем, який не тільки рятує від гострих зубів хижачки, а й ракушняка і гострих каменів на дні водойми.

Приманка і методи лову

Основними приманками, як і в попередні місяці, виступлять блешні і воблери, а також великі віброхвости. Блешні підбираються сріблясті або яскраво-зелені відтінки, довжиною до 10-12 см. Кращі воблери класу мінно, якщо твічінговая проводка не дає результати, значить настав час повністю переключитися на Stop'n'Go. Вага джигової головки, при використанні силіконових приманок буде залежати від глибини лову, кращий шарнірний монтаж. Джигова ловля ведеться тільки на рівному дні, щоб уникнути зачепів об каміння або залишки водоростей, оскільки щука в листопаді мешкає виключно в придонних горизонтах. 

 

info@ribachok.in.ua