lovymo okunia v lystopadiЛовимо окуня в листопаді

Листопад, не дивлячись на швидко змінну, нестійку погоду, досить уловистий місяць. Особливо це стосується хижої риби, такої як окунь. Листопад - це завжди місяць експериментів. Справжній рибалка повинен бути готовий до будь-якої погоди. Звичайно ж ця риба буде клювати краще в теплу погоду, але найважливішим зовнішнім фактором буде саме стабільність погодних умов. У цій статті ми розглянемо самі уловисті місця водойми для лову окуня, а також на що і як його ловити.

Кращим часом доби, для лову окуня будуть ранок і вечір, в цей час окунь виявляє найбільшу активність, перебуваючи в пошуку потенційної здобичі. Шукати його варто на середній глибині, в місцях де найбільше природних укриттів, таких як бровки або закоряженних, засмічені ділянки водойми. Там ця риба одночасно шукає прожиток і ховається від більш великих хижаків. Слід зазначити, що в порівняно теплу погоду, окунь буде частенько показуватися на мілководді, саме там вода прогрівається швидше за все. Також активність цієї риби сильно залежить від атмосферного тиску, найкраще він буде ловитися при зниженому тиску, а при підвищеному або високому, буде йти все глибше.

оябрь - місяць спінінгів снастей. Вудилище для лову окуня з берега має бути якомога більш довгим, бажано метрів п'ять, так як закидати доведеться далеко. З похолоданням і відмиранням водоростей прозорість води значно підвищується, тому закиди повинні бути максимально чіткими, щоб не баламутити воду, а снасті максимально непримітними. Для лову окуня, який буде вести себе дуже обережно, найкраще взяти плетену волосінь в поєднанні з безінерційною котушкою. Перетин волосіні не повинно перевищувати 0,08 мм.

Невеликі екземпляри окуня можна легко відсіяти взявши гачок побільше. У цьому місяці окунь непогано клює на блешню і невеликі воблери. Також можна застосувати невеликі Поппера, які залучають хижака, якому часто дістається мальок. Ті Тобто якщо у водоймі багато малька - то Поппер це ваш кращий вибір. Блешня хороша тим, що їй зручніше за все робити проводку, так як її можна запускати практично в будь-якому шарі водойми. Також варто поекспериментувати з проводкою, щоб підібрати оптимальну, відповідну активності риби в конкретно вашому водоймі. При лові на блешню, гра приманки повинна бути менш жвавою, ніж в більш теплі сезони. Окунь буде зацікавлений в легкій здобичі.

Помічено, що окунь часто відвідує підгодовані поплавочники місця. Можна підгодувати майбутнє місце лову, орієнтуючись за прогнозом погоди, запустивши підгодовування в потрібний шар водойми як мінімум за добу до лову. Склад прикормки повинен бути якомога дрібніше, щоб тільки роздратувати голод риби, а ні в якому разі не нагодувати її.

Отже, спінінга сезон в розпалі, погода максимально нестабільна, а повадки риби в двох різних водоймах, буде сильно відрізнятися. Настає пора експериментів, але ми знаємо, що від цього рибалка стає тільки більш цікавою. До того ж, результат вас безсумнівно порадує, великим, отжіревшім за осінній сезон екземпляром. Бажаємо приємно провести час за улюбленим заняттям, а також великих уловів.

 

info@ribachok.in.ua