Щука в жовтні (ловля та повадки)Щука в жовтні (ловля та повадки)

З останніх тижнів вересня до настання листопадових холодів проходить найтриваліший і інтенсивний жор щуки. Якщо в теплу пору року ця хижачка полює виключно із засідки, то з першими відчутними похолоданнями вона починає з великим азартом ганятися за рибою, вибираючи з повз-пропливає ту, яка буде більше. При належній підготовці, розвідці і міцної снасті, ловити її в цьому місяці одне задоволення. Варто додати лише, що ловиться вона тепер не тільки в ранкові та вечірні години, а протягом усього світлового дня, постійно перебуваючи в пошуку видобутку.

У високих заростей прибережної рослинності залишаються лише невеликі особини. Щуки розміром вище середнього мешкають переважно на глибині близько 3 метрів, вважаючи за краще нерівні або закоряжені ділянки водойми, нерідко зустрічається у піщаних кіс і кам'яних завалів. Якщо ж ви цілеспрямовано вирушили на риболовлю за трофейної щукою, то без човна тут не обійтися, оскільки найбільші особини за краще полювати на глибині не менше 5 метрів, найчастіше їх можна виявити брівках і біля виходів з глибоких ям.

Снасті на щуку в середині осені

Ловля щуки в розпал жора ведеться за допомогою міцного спінінга з швидким ладом і тестом від 10 до 40 грам. Довжина бланка при лові з берега складе 2,5 метрів, а при лові з плаваючих засобів не перевищить 2 метрів. На містку безінерційну котушку, типорозміром от 3000 найчастіше намотують плетену волосінь діаметром в 0,18 мм. Ближче до кінця місяця можуть початися морози, вже зараз синоптики прогнозують невеликий сніг в жовтні, так що не забудьте гарненько змастити кільця спеціальним незамерзающим розчином.

Монофільную волосінь також можна використовувати, але її товщина при лові великих екземплярів може досягати 0,3 мм, особливо корисним буде її використання в умовах близьконульових температур, коли шнури не так добре ковзають по кільцях. В обох випадках настійно рекомендується використання сталевого повідка, оскільки виведення великої щуки справа непроста. Також обов'язково радимо захопити широкий і довгий підсак.

Приманка і тактика лову щуки в жовтні

З метою економії енергії і дорогоцінних жирових запасів щука в жовтні дуже вибірково підходить до вибору видобутку. У цю пору її зацікавлять виключно великі приманки, довжиною понад 10 см, в той час як приманки менше 8 см вона може просто проігнорувати. Дуже добре працюватимуть сріблясті обертові і коливні блешні, що тонуть воблери або робоча глибина яких складає більше 2 метрів, а також твістери і віброхвости з обтяженою головкою, для більш вираженою гри, бажано яскравих відтінків. У переважно похмуру погоду приманка повинна виділятися на тлі поверхні або дна водойми, а паузи при підмотці повинні бути мінімальними, щоб не залишити рибі часу на роздуми. Бажаємо вам приємно провести час на риболовлі. Ні хвоста, ні луски!

 

info@ribachok.in.ua