plotva na pochatku u veresniПлотва на початку вересня

Ловля мирної риби на початку осені нерідко нагороджує рибалок хорошим клюванням. Плотва, наприклад, буде радувати своїм підвищеним апетитом аж до різкого падіння температури, характерного для цього місяця, після ж, знову відновить апетит, однак набагато далі від берега і лише в той час, коли погода хоч трохи стабілізується. 

Звички і пошук місць проживання на початку вересня

Клювання і загальна активність плотви буде залежати виключно від стабільності погодних умов. Після перепадів температури або тиску, варто почекати 2-3 дні, поки риба не відновить свій апетит в повній мірі. Як і у багатьох представників нашої водної фауни, повадки плотви на початку і наприкінці місяця сильно різнитися. Так, поки на вулиці все ще стоїть тепла погода, далекі кидки снасті не знадобляться, риба буде багато часу проводити поблизу прибережної рослинності, на замулених ділянках і в тихих річкових плесах.

Ближче до другої половини місяця, погодні умови стають гранично нестабільними, що змушує мирну рибу покинути прибережні ділянки і перейти на більш глибокі. Ідеальними місцями для початку пошуку риби в цей час стають греблі, обривисті берега, глибокі плеса, глибокі бровки і ями, які розташувалися неподалік від берега. Також великі скупчення плотви будуть нерідко спостерігатися у перекатів і невеликих острівців, а також підводних каменів і коряжника, де ще довго буде присутній корм.

Снасті на плотву на початку вересня

Для лову плотви в умовах, які диктує мінливий вересень, нам знадобиться легке і чутливо поплавковою вудилище, а також попередня розвідка дна на ділянці. Довжина телескопічного бланка може досягати дійсно великих розмірів, аж до 8-9 метрів до кінця місяця, а поки буде достатньо і 4-5 метрів. Оснащення настільки довгого і неповороткого вудилища безінерційною котушкою безсумнівно полегшить процес лову.

Товщина основної жилки в умовах гранично прозорою води повинна не перевищувати 0,14 мм. Вона повинна огружают відразу декількома дробинками різної маси для більшого опору течією, найбільша розташується трохи нижче поплавця, а найменша у кріплення повідця. Діаметр останнього повинен становити від 0,08 до 0,12 мм. Гачок підбирається міцний і гострий, №2,5. Поплавок підбирається гранично чутливий, з довгою антеною, вантажопідйомністю близько 2 грам.

Приманка і підгодовування плотви на початку вересня

Плотву в вересні дуже легко перегодувати, а тому до приготування прикормки слід підходити з розумом. Вона повинна складатися з гранично дрібних фракцій, що створюють у воді пахуче хмара. Основу її складуть панірувальні сухарі і перемелений макуха. Оскільки плотва вже повністю переходить на корм тваринного походження, варто додати в прикормку кілька ложок рубленого мотиля. Ущільнення підгодовування проводиться за допомогою глини і води з даного нас водойми.

Як насадки на гачок найкраще підійдуть мотиль, опариш і хробак. Насадки рослинного походження, після перших перепадів температур варто і зовсім відкласти до наступного весняно-літнього сезону. Бажаємо вам приємно провести час на риболовлі. Ні хвоста, ні луски!

 

info@ribachok.in.ua