Ловля чехоні в липніЛовля чехоні в липні

Ловля чехоні з настанням липня набирає максимальні оберти. Це пов'язано з початком піку активності цієї риби, яка внаслідок безлічі природних причин не боїться ні палючого сонця, ні падіння рівня кисню, адже мешкає виключно в швидкій і прохолодній воді. Однак, якщо улови і виростають в цьому місяці, то перш за все, завдяки підвищеній обережності рибалок і їх майстерності правильно подати рибі приманку.

Пошук чехоні та її повадки

Коли ми говоримо про звички чехоні, слід диференціювати великих і дрібних особини, адже ведуть вони себе абсолютно по різному. Наприклад, дрібні особини чехоні харчуються в основному комахами і їх личинками, тоді як доросла, велика чехоня, переходить на мальку і будь-яку дрібну рибку, яку тільки здатна проковтнути. У будь-якому випадку, ця риба не підпускає до себе рибалок на близьку відстань, а тому нехтувати маскуванням не слід.

Знайти місця проживання риби не так складно, їх з головою видають скупчення чайок і невеликі сплески на місцях їх активності. Крім того, це зграйна риба, а значить її куди легше виявити за допомогою ехолота. Ловля її буде проходити з човна, оскільки до берега вона практично не підпливає. Дослідити, в першу чергу, слід кордони швидкої і повільної течії, великі вири і заплави. Якщо ваша мета - виключно великі екземпляри, то вам варто вирушити на русло річки, там водиться найбільша кількість найбільших екземплярів.

Снасті для ловлі чехоні

Ловлять чехоню як на поплавкову, так і на спінінгову снасть. Великих особин краще ловити саме на спінінг з малим тестом і довжиною до 2,5 метрів. Дана снасть повинна бути обладнана безінерційною котушкою, і при тому досить швидкою і місткою. В якості волосіні використовується звичайна мононитка, діаметр якої складе від 0,16 до 0,18 мм. Помітивши ділянку з високою активністю цієї риби, слід пустити приманку трохи збоку, проти течії. Так, при виведенні, ви куди менше ризикуєте розполохати решту зграї. Закиди здійснюються на відстані від 30 метрів.

Ловля на поплавок куди більш поширена, однак таким чином краще ловити екземпляри середньої величини. Довжина вудилища може досягати 6 метрів, на ньому повинні розташовуватися пропускні кільця і ​​безінерційна котушка. На котушку намотується мононитка діаметром 0,18 мм, а до неї в свою чергу підв'язують один або кілька повідків, товщина яких не перевищить 0,14 мм, а довжина складе близько 30 см. Гачок з насадкою, в цьому випадку плавно підається за течією.

Приманки на чехоню в липні

Благо, чехоня риба дуже активна, а тому підгодовувати її не варто. В якості приманки на спінінг, найкраще підійдуть невеликі твістери або віброхвости, довжина яких не перевищує 4 см. При ловлі на поплавкову снасть, насадкою на гачок відмінно послужать капустянка, опариш і мотиль. Особливих експериментів з проводкою і приманкою не буде потрібно, головне на такій риболовлі не сполохати основну зграю. 

info@ribachok.in.ua