Поїлки для поросят своїми рукамиПоїлки для поросят своїми руками

Якщо вода безперебійно подається, доступна для всіх тварин, зручна для споживання, значить, поїлки для поросят правильно встановлені. Погана подача води свинкам, призводить до запорів у них, неправильного травленню, перегріву організму і виникнення захворювань дихальних шляхів.

Поросятам, які перебувають на підсосі, слід давати водичку з третього дня життя. На п'ятий день життя вони самостійно починають пити з поїлки. Встановивши поїлки для всіх свинок, менше проблем виникає для свинаря, і тварини спокійні, не потрібно битися за воду. Свиноматка, яка вигодовує своїх поросят, споживає воду в кориті з кормом 5 разів на день.

Сучасні тваринники віддають переваги годівницям з уже вбудованими полицями. Купити поїлки для поросят не складе труднощів. Вони вже мають фільтри для води. Якщо подається вода не сильно хорошої якості, фільтри її швидко очищають.

Раніше використовувалися в основному чашкові поїлки. На сьогоднішній день їм на зміну приходять поїлки соскові і ніпельні. Поїлки для поросят своїми руками виготовляють зазвичай із сталі, сплаву латуні і бронзи. Спочатку потрібно виготовити вузол подачі води з регулятором тиску, фільтр. Потім з'єднуються труби для підведення води і встановлюються самі поїлки. Чашкові поїлки хороші тим, що вода в них не розбризкується, чого не скажеш про соскові поїлки. Недолік чашкових поїлок в тому, що постійно потрібно контролювати чистоту таких. Адже ємності швидко накопичують залишки їжі після напування поросят.

Виготовляючи соскові поїлки, застосовують різний розмір ніпеля. Якщо поросята знаходяться на дорощуванні - використовується маленький по діаметру і не тугий ніпель. Поросята на відгодівлі п'ють з соскових поїлок з великим діаметром ніпеля. Можна встановлювати в годівницях ніпелі без чашок, а сам верстат обладнати поїлкою з чашкою. Це зручно тим, що вода не буде проливатися і в той же час поросята будуть пити з соскових поїлок. Ніпель варто розташовувати під невеликим кутом, тоді тварині буде комфортно пити і вода не буде витікати даром. Тиск в системі подачі води встановлюється не високий. Яка б не була конструкція поїлок, важливо підтримувати їх в робочому і чистому стані.

Ніпельні поїлки для поросят - це економний спосіб доставки води тваринам. Вони призначені для всіх вікових груп свинок. Купуючи такі поїлки, потрібно придбати ще запасні пружини, так як через рік або більше пружини втрачають пружність і погано закривають отвори подачі води. Можна пружину дістати і розтягнути, але прослужить вона розтягнута ще максимум два місяці. Потім її по-любому доведеться міняти.

Поїлки бувають імпортного та вітчизняного виробництва. Існує думка, що імпортні поїлки більш якісні, так як їх ніпельні поверхні більш точно обробляють за кордоном. Головне потрібно пам'ятати, купувати всі поїлки на свиноферму краще одного виробника, так буде легше проводити обслуговування всього обладнання.
Соскові поїлки дешевше чашкових. Їх використання більш практичне в плані гігієни. Якщо немає чашки, значить немає забруднення води, поширення хвороботворних мікробів. Але для маленьких поросят можна використовувати чашкові поїлки з бачком. У цей період, який є критичним для здоров'я поросят, в бачок з водою додаються вітаміни і підкислювачі. А використання протимікробних препаратів захистить маленьке потомство від хвороб і зміцнить їх імунітет.

info@ribachok.in.ua