Свині в домашніх умовах "Міні-Піги"Свині в домашніх умовах "Міні-Піги"

Ще кілька років тому було важко уявити, що в міській квартирі можна тримати справжню живу свиню. Маленькі міні-Піги вирішили цю проблему. Зміст цього виду свині в домашніх умовах вимагає дотримання деяких правил, але, в цілому, не складніше змісту собаки. Карликова домашня свиня не тільки розчулює своїм зовнішнім виглядом, але і вражає дивовижними розумовими здібностями.

Карликові свині були виведені в середині минулого століття і в основному використовувалися в якості лабораторних тварин. Зараз же вони отримали своє поширення і в якості домашніх тварин. Селекціонери намагаються вивести ще більш дрібних особин цієї породи. Карликові свині, або міні-Піги, мають досить великі габарити. Вони можуть досягати в холці 70 сантиметрів, а їхня вага сягає 150 кілограмів. Однак, вчені вже вивели підвид карликових свиней, які набагато менше старших побратимів, це мікро-піги. Їх вага не перевищує 20-30 кілограмів, зріст - 30 сантиметрів, а довжина - 60 сантиметрів.

Зовнішність міні-пігів точно повторює звичайних свиней. Зазвичай вони мають чорне забарвлення або плямисте. Зустрічаються особини з помаранчевою шкіркою. В середньому, їх тривалість життя становить 12 років. Порося міні-піга можна купити за 1500-2000 доларів. Це досить велика ціна, але і задоволення ці тварини приносять чимало.

Утримання маленької свині в домашніх умовах абсолютно непроблематично. Хрюші невибагливі в їжі, але володіють пустотливим характером. Тому, перед тим, як принести в будинок порося, варто спочатку відгородити йому простір для життя, де він буде проводити час у відсутності господарів. Інакше можна втратити улюбленї квітки або виявити ямку в паркеті, де ваш вихованець шукав трюфелі.

Відмінною рисою характеру карликових свиней є здатність постояти за себе. Вони абсолютно не виявляють агресії, але в образу себе не дадуть нікому. Ніколи не пасують перед небезпекою. Однак, якщо почати залякувати маленьке порося, то, як і у будь-якої дитини, у нього можуть виникнути проблеми з психікою, і розвинеться боязкість оточуючих.

Свинки стежать за своєю охайністю і не виділяють запаху. Вовни на них практично немає. Міні-Піги дуже люблять купатися. Тому потрібно два рази в тиждень купати свого вихованця в теплій ванні. Кілька разів на рік поросятам потрібно обрізати копитця і іноді чистити вушка. Міні-піг буде ідеальним домашнім улюбленцем, якщо у когось немає алергії на шерсть.

Маленькі поросята легко освоюють використання лотка, і їх можна не водити на вулицю. Але, як і великі родичі, міні-Піги схильні до ожиріння, так що прогулянка їм не зашкодить, а навіть піде на користь. Однак потрібно пам'ятати, що через відсутність шерсті хрюшки не можуть відвідувати вулицю в зимовий період без спеціального одягу, якщо такий вдасться знайти. Уже в тримісячному віці хрюшки досягають статевої зрілості, і з цього часу можна замислюватися про їх в'язанні.

Карликова домашня свиня дивно дружелюбна тварина. Вона легко знайде спільну мову з домашніми вихованцями. Діти їх просто обожнюють. Спільні ігри приносять задоволення і дітям, і свинці. Стосовно господарям порося завжди проявляє ласку і увагу, стає вірним другом.

Незважаючи на веселу вдачу і рухливість, слід особливу увагу приділити місцю для сну свого вихованця, тому що для свинок дуже важливо мати місце і час для усамітнення і спокійного сну. Це сприяє відновленню сил тварини і поліпшенню настрою.

Міні-Піги дуже розумні тварини. Вони легко піддаються дресируванню. Тим часом, ці свинюшки відрізняються норовливим характером і упертим характером. Поросят насилу можна змусити робити щось проти їхньої волі. Однак, якщо знати слабкі місця свого вихованця і застосувати хитрість, то результат не змусить себе довго чекати. Якщо міні-піг був узятий з хорошого розплідника, то, можливо, ще до появи в своєму постійному будинку, він буде навчений деяким командам, привчений до лотка і розкладом харчування. Деякі заводчики відзначають, що карликові свині чи не розумніше собак. Особливо дивує те, що свиня з першого разу розуміє слово "не можна".

Карликова свиня стежить за своїм зовнішнім виглядом, не виділяє специфічного запаху, легко знаходить контакт з тваринами і дітьми, піддається дресируванню і має гіпоалергенні властивості. Завівши в будинку таку свиню, можна отримати не тільки розумного і охайного вихованця, але і радість для всієї родини.

 

info@ribachok.in.ua