Собаки - дуже комунікабельні тварини, що використовують для спілкування всі можливі способи. Вони можуть застосовувати рухи, запахи і багато інших сигналів. Але найбільш помітними і зрозумілими для людини є звуки голосу. Люди почасти навіть навчилися розрізняти інтонації гавкоту. При цьому мало хто розуміє, чому виє собака?

vyie sobaka

Значення і причини собачого виття

Завивання - це своєрідний спосіб передачі почуттів і емоцій для собак. З їх допомогою тварина може повідомляти про свої потреби і привертати увагу побратимів. Але виття використовується не часто. Лише в особливих ситуаціях собака дозволяє собі такі протяжні гучні звуки. І щоб зрозуміти свого вихованця, допомогти йому при необхідності і позбутися від часом недоречного шуму, важливо розібратися, які причини виття собак.

Основні потреби домашніх тварин

У собак, як і у інших живих істот, є свої потреби і бажання. До них відноситься харчування, туалет, сон, відпочинок, фізична активність, спілкування з тваринами і розмноження. Якщо людина думає, що годування і вигулювання домашнього пса - це все, що можна дати своєму вихованцеві, то вона помиляється. А таке обмежене відношення зробить собаку нещасною. Одноманітність і ізоляція вбивають не тільки людей, а й тварин. Важливо думати про психологічний стан улюбленця, адже від нього безпосередньо залежить здоров'я собаки. Забезпечити належний комфорт тварині можуть зоотовари. 

Найпоширеніші причини виття собак

Виття, здавалося б, без приводу має свою етіологію. Основні причини виття собак такі:

  • Непристосованість і безвихідь. Відсутність місця для сну, харчування, можливості комфортного походу в туалет, проблема зі звиканням до нових умов - все це викликає дискомфорт і нервозність у собак. Якщо вихованець голодний або дуже хоче випорожнитися, але при цьому він не має умов для задоволення таких базових потреб, то він змушений просити допомоги, тобто вити.
  • Самотність, розлука. Коли господарі залишають свого звіра одного в квартирі, будинку або вольєрі і йдуть, коли господар помер або пропав, коли собака втрачає свою пару або одного, коли щеня залишається одне в приміщенні, то йому теж стає некомфортно. Це одна з найпоширеніших причин, чому собака виє.
  • Нудьга. У разі відсутності компанії в особі господаря або іншої тварини, коли немає іграшок і цікавих подій, то тварина починає нудьгувати і вити від туги. Це особливо характерно для дрібних порід.
  • Нестача фізичної активності і рутина. Якщо собака неправильно витрачає свою енергію, якщо у нього немає достатньо можливості погуляти і побігати, то він змушений перенаправляти її на інші форми активності. Це теж одна з основних причин, чому собаки виють, псують меблі, взуття і одяг.
  • Радість і захват. При довгоочікуваній зустрічі з обожнюваною людиною або під час прогулянки, на яку пес дуже сильно прагнув, він наспівує і гавкає від щастя. Це також може спостерігатися під час ігор собак.
  • Хвороба, біль. Перебування в незручній вимушеній позі з підібраними кінцівками, ниючий біль і тривале фіксоване положення. Це теж може стати причиною, чому собака завиває і скиглить. Господарю слід звертати увагу на неспокійну поведінку тварини, яка є ознакою проблем зі здоров'ям вихованця.
  • Переляк, страх. Якщо собака боїться іншої тварини, лякається сигналізації, працюючого пилососа, веселих дітей, їзди в машині, то він теж може проявляти свій стан через виття. Як пояснити виття собаки - це найкраще робити через спостереження за його поведінкою і умовами його утримання.
  • Особливості породи. Наприклад, хаскі більше підвивають, ніж гавкають. Тому купуючи цуценя цієї породи, потрібно враховувати, що виття - це основний звук, який він буде видавати.
  • Спосіб спілкування на відстані. Вольєрні вихованці спілкуються і підтримують зв'язок за допомогою виття, що можна спостерігати в поселеннях з близько розташованими приватними будинками. Якщо ви не знаєте, чому собака виє на полюванні, прогулянці в лісі і при інших аналогічних ситуаціях, то причина цього - тривале перебування на відстані від господаря.

Як впоратися з собачим виттям?

Постійне гучне виття і вдень, і вночі, завдає багато занепокоєння всім оточуючим, особливо в багатоквартирних будинках. Як же господареві з цим впоратися? Для початку потрібно визначити причину і усунути її, а якщо це не виходить - треба звернутися до кінолога (собакознавцю) або ветеринара за допомогою.

 

Як допомогти собаці впоратися з самотністю?

Найчастіше собак мучить стрес через нудьгу і самотність. Обдаруйте вихованця увагою і турботою, довше залишайтеся в його компанії, грайте і бігайте з ним, використовуючи іграшки для собак та інші зоотовари. Замовити з доставкою їх можна через наш сайт ukrvet.com.ua. Особливо важливо це при утриманні цуценят. Для малюків самотність є величезним стресом, тому скоротіть час своєї відсутності вдома. Купіть вихованцеві багато іграшок з секретом, які займуть його під час відсутності господаря. Також на цей період можна залишати працююче радіо і сублімовану їжу. Для звикання собаки до походів людини на роботу треба поступово збільшувати час усамітнення цуценяти, тоді йому буде простіше освоїтися і в майбутньому він не буде постійно вити.

Як правильно побороти рефлекс виття собаки?

Часто собака починає маніпулювати господарем за допомогою такого звуку. Правильне поводження з твариною в таких випадках допоможе вийти з ситуації. Як відучити щеняти вити? При можливості не потрібно повертатися додому, якщо чутно виття собаки, не потрібно входити в приміщення в цей момент. Повертатися слід, коли все стихло. Якщо робити все неправильно, то у собаки виробиться рефлекс завивати, щоб до нього хтось прийшов.

Як прогулянки допоможуть відучити собаку від виття?

Фізична активність - відмінний спосіб, як відучити собаку вити. Тривало гуляйте з твариною на вулиці, адже такі навантаження підуть йому на користь. Спробуйте дресирування, біг, різноманітні ігри та знайомство з родичами. Подібні вправи сподобаються і господареві. Також спробуйте навчити вихованця командам, особливо «тихо» і «голос». На це піде багато часу, сил і ласощів, але результат буде дуже корисним.

Як підготувати умови для відлучки господаря?

Коли йдете з дому, подбайте про наявність корму, води і улюблених іграшок пса. Якщо потрібно убезпечити перебування тварини вдома самої, можна використовувати манеж для цуценят. Ціна його цілком доступна для будь-якого покупця, а параметри дозволяють забезпечити комфортність перебування в обмеженому просторі. А коли вихованець себе дивно веде, огляньте його. Якщо знайшли кров, припухлості або деформації, то зверніться до ветеринара. Він проведе професійний огляд, при необхідності пропише лікування або порадить придбати ефективні зоотовари. У каталозі нашого сайту можна вибрати все необхідне для забезпечення комфортних умов утримання тварини.

Чого слід уникати, відучуючи собаку від виття?

Незалежно від причини, чому собака виє, не слід лаяти його, бити за завивання. Адже так людина лише посилює нервозність тварини і підсилює стан стресу. Також не можна карати вихованця і обмежувати його в базових потребах. До цього можна віднести і важкі заходи боротьби з виттям - нашийники, що б'ють зарядом струму або водою. Не варто випробовувати таке на собаці, інакше вона почне зганяти своє невдоволення на предметах або навіть стане агресивною по відношенню до людей. А взагалі, не варто заводити домашніх вихованців, якщо ви не в змозі забезпечити їм комфортне і повноцінне життя. Кращий спосіб, як позбавити собаку від виття, - турбота про нього, любов до нього і активне проведення часу разом з ним.

info@ribachok.in.ua