Рейтинг: 5 / 5

Звезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активна
 

Як вибрати патрони на косулюЯк вибрати патрони на косулю

Косуля відноситься до тварин з крихкою анатомічною будовою. Така будова тіла дозволяє косулям швидко бігати. Ця тварина має потужні задні ноги, які дозволяють їй здійснювати великі стрибки. Шкура тварини тонка, тому прострелити її не складає труднощів. Слід зазначити живучість цього звіра, і складність прицілювання на великих відстанях.

Давайте розглянемо відповідні патрони для полювання за даними трофеєм. Середня дистанція, при звичайних умовах, з якої ведеться стрілянина - сотня метрів. Більш досвідчені і влучні мисливці ведуть стрілянину на відстані до двохсот метрів. Це крайня дистанція для прямого пострілу в ціль на висоті одного метра від землі. Тому патрони потрібні з високою початковою швидкістю польоту.

Німецькою владою, свого часу, був прийнятий закон про полювання, який став основоположним для Європи, в ньому зазначено про використання патрона або кулі для полювання на козулю, з дистанцією в сотню метрів. Мінімальна величина енергії, яка виділяється при пострілі не повинна бути менше однієї тисячі Дж. На практиці мисливцями застосовуються патрони калібру 9,3*72 і 8*57.

Не дивлячись на широкий вибір патронів, спеціально для козулі, патронів, до пори до часу не існувало. Ще років 50 тому такої проблеми патронів для нарізної зброї при полюванні на косулю взагалі не було. Повсюдно на облавах застосовувалися гладкостволкі, де до патрона додавалася картеч. Таким чином, полювання на козулю представляло досить криваву дію, а застосування гончих собак ще й нагадувало середньовіччя.

Для полювання з вишок на косулю використовується популярний калібр 7*62. Хороший огляд дозволяє без особливих труднощів підстрелити косулю навіть у високій траві. Крім стаціонарних вишок, використовуються і переносні вишки, висота яких в середньому до двох метрів. Полювання з них також дуже зручне, огляд вони надають дуже непоганий.

В Україні популярність полювання на козулю прийшло з Європи. І стало свого роду заміною полюванні на оленя. Хороша селекція посприяла входженню в моду цього виду полювання.

Провівши аналіз даних по більш ніж 800 підстріленим косулям, основним фактором стало використання мисливцями високошвидкісних куль. Пробіжка тварини, після точного пострілу кулею .222 калібру на дистанції в пару сотень метрів, становить двадцять метрів. Туша тварини при цьому пошкоджується мінімально. Відмінним варіантом патрона для козулі, який володіє хорошими пробивними діями, і при цьому не викликає гематом, є також 0,243 «Вінчестер» і, зроблений на базі 5,6*39, 6мм патрон.

Доброю початковою швидкістю володіють патрони .22-250 «Ремінгтон», гематоми при використанні цих патронів також трапляється рідко. Однак на нашому ринку такі патрони зустрічаються не часто.

А ось патрон 6*70 проявив себе не з кращого боку. При непоганій початковій швидкості кулі в 800м/с, після нього дуже часто утворюються гематоми на туші тварини.

Мабуть, оптимальними для полювання на косуль будуть патрони з масою не більше 11гр. Початкова швидкість таких патронів не перевищує 800м/с. Навіть недорогі варіанти такого патрона, при точному попаданні, приводять до швидкої, без больового шоку, смерті. Одним з недоліків такого патрона є його крута траєкторія. Так що від мисливця потрібні володіння деякими навичками, для стрільби цими патронами.

Навички стрільби знадобляться і при використанні патрона 9,3*72, але патрон з таким калібром не є поганим варіантом. Патрон калібру 7,62*39, настільки звичний для нашого мисливця, заборонений до застосування, для карабінів і напівавтоматів в Європі. У європейському законі про обмеження сили пострілу, існують пункти, за яким довжина гільзи не повинна бути меншою 40мм.

Слід пам'ятати, що добре підготовлена для полювання зброя - майже п'ятдесят відсотків перемоги. Тому вибираючи патрони з потрібним калібром, необхідно вибрати і відповідну зброю.