Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна
 

ondatra

Полювання на видру(ондатру) взимку

Полювання на видру є досить поширеною практикою в наших краях, крім того, вона цілком може стати непоганою практикою для початківця мисливця, а також непоганим відпочинком для бувалого майстра своєї справи. Завезена одного разу з Північної Америки, вона стала повноправною мешканкою нашої фауни, і зайняла своє місце в харчовому ланцюжку. У цій статті ми розглянемо найбільш поширені методи вилову ондатри.

Як багато хто, напевно, помітили ондатра своїм зовнішнім виглядом досить сильно нагадує щура, але повадки і місця проживання більше ріднять цього гризуна з бобром. Ці тварини зазвичай селяться в річках, озерах, і навіть штучних водоймах, які можуть перебувати в межах міста, оскільки сусідство з людиною цих звірків не лякає. Ондатра в середньому важить 1-1,5 кг, а довжина її може варіюватися від 20 до 35 сантиметрів в середньому. Раціон їхнього харчування в основному становить рослинна їжа хоча вони не гребують також деякими комахами і земноводними. Оскільки ондатра пристосована для життя у воді її задні лапи забезпечені перетинками, під водою вона може перебувати більше 6 хвилин.

Видра цінується насамперед за своє хутро, якие складається з блискучого і довгого волосся. Саме тому на неї ведеться полювання.

Полювання на ондатру можна вести за допомогою рушниці, але тут відразу ж виникають деякі труднощі. Перше і найголовніше питання при полюванні на ондатру з рушницею полягає в те, як не зіпсувати шкуру, тут звичайно ж доцільно стріляти в голову, але це зробити досить складно бо ондатра є досить маленьким звіром, але досить швидким, тому потрапляння в саму ондатру, не кажучи вже про її голову є проблематичним завданням. Але така складність додасть справжньому мисливцю тільки азарту. Крім того, у підстреленої ондатри є один плюс, на відміну від бобра вона не тоне, а потоплена майже напевно спливе через 10-50 хвилин.

Найбільш поширений метод вилову ондатри за допомогою рушниці - полювання із засітки. Таке полювання найчастіше відбувається вночі. Насамперед варто переконатися в наявності ондатри у водоймі, якщо вони там є, то потрібно зробити укриття. До такого укриттю є певні вимоги, насамперед воно має бути непомітним, так само необхідна якомога більша зона для огляду, найкраще, коли укриття знаходиться на пагорбі. Тепер залишається дочекатися ондатри і зробити постріл. І якщо для упіймання інших водяних гризунів важлива глибина водойми, і мисливцеві потрібно вибирати місця подрібніше, з ондатрою це не обов'язково, бо після пострілу вона не потоне.

Полювання на видру не є важким завданням, але не варто недооцінювати цього звірка, на перший погляд неповороткий на суші гризун розвиває непогану швидкість у воді, тому для його лову знадобиться передусім вся ваша влучність, а також зосередженість. І не дивлячись на те що у ондатри поганий зір, у неї досить сильний нюх, тому вистежуючи ондатру не варто стояти за вітром до неї, і не врахувавши цей факт мисливець попросту залишиться без трофея.