Сезон полювання 2018-2019 років офіційно завершується, природа потребує спокою, оскільки саме зараз, із початком весняного сезону, розпочинається масовий період розмноження в більшості видів. У цій статті ми розповімо які зміни у тваринному світі принесе перехідний період зимово-весняного міжсезоння, та про загальні зміни у поведінці тварин, вже заборонених до полювання, а також про особливості періоду тиші. Далі — докладніше.

Зміни у поведінці тваринного світу

Початок весни для русака є доволі тяжким періодом, оскільки йому потрібно мігрувати у найбільш захищені, закриті ділянки подалі від садів та людських поселень, у доволі голодні часи. Перші виводки у зайця розпочинається вже у березні, проте не вся молодь проживає свої перші місяці, через голод, раптові заморозки та підвищену активність хижаків, таких як вовк та лисиця. Аби надати йому можливість як слід підготуватися до початку сезону розмноження, полювання на нього завершилося ще наприкінці січня.

zavershennia cezone poliuvannia

Дикий кабан також готується до народження молоді, його стада наразі починають розбрідатися, одразу після танення криги та сходу насту. Відтепер, вони віддаватимуть перевагу низинам, розташованими поряд із болотами. Саме у таких місцях можна знайти рослини із товстим корінням, яке слугуватиме кормом для тварин ще протягом довгого часу. Самці знов починають відвідувати солонці, які допоможуть їм  відновитися після довгої зими. Самиці копитних, включаючи оленей, шляхетного та плямистого, а також козуль, зупиняються у найбільш захищених та закритих ділянках лісу, сповнених чагарником, де вони ховатимуть молоде потомство до того моменту, як воно не стане в змозі слідувати за самицями. Зграї самиць на деякий час розходяться, а минулорічні самці, відправляються у самостійне життя.

Хижаки лісу, лисиці, вовки та єнотоподібні собаки також шукають собі нові лігва, готуючись до виховання молоді. Уссурійські єноти принесуть потомство дещо пізніше, протягом лютого в них  тільки починається сезон парування. Цих псових об’єднує те, що у вихованні потомства прийматимуть участь як самець так і самиця, самиця доглядатиме за молоддю, у той час як на самця покладається роль здобуття їжі для всього сімейства. У цей час вовки полюватимуть на порядок активніше, проте концентруватимуться переважно на великій здобичі, що не стане добре для молоді копитних.

Бобер та ондатра також готують нові лігва, що також стосується і тогорічної молоді, яка рано відокремлюється від батьків та вирушає займати нові ділянки. Заново починається збір їжі у спеціальні, захищені від вологи частини нір, напередодні народження молодняка. Бобри харчуються здебільшого корою молодих дерев, ондатри — корінням та стеблами високої рослинності.

Важливість дотримання режиму тиші

Втручання у цей, дуже важливий період для більшості тварин, може вкрай негативно відобразитись на чисельності певних видів, і саме тому полювання від початку березня стає забороненим. Весна — це період розмноження для більшості видів, тож зараз особливо важливо не тривожити тварин. Порушникам закону про полювання доведеться сплатити немалі штрафи, які віднедавна були введені і за шум у лісі, який по-справжньому здатен змусити частину тварин мігрувати з місць заселення. Запеклі мисливці ж, на цей час, можуть підвищити свої навички у влучності та відновити тренування для мисливських собак.

Джерело: trofey.net

 

info@ribachok.in.ua