Полювання на ондатру в Україні

Полювання на ондатру в Україні

Полювання на ондатру, в лютому тільки набирає свої оберти. Внаслідок частих відлиг, великий гризун все частіше виходить назовні для того, щоб поповнити свої продовольчі запаси, які помітно виснажилися за зимовий сезон. Їх шкура, яка служить основним трофеєм, до цього місяця стала значно більш густий, а, отже, і цінною. До наступного місяця полювання на неї буде під забороною, а вибір для мисливця стає набагато вже. У цій статті ми розповімо про звички ондатри в лютому, враховуючи раптове потепління, а також коротко про основні способи полювання на неї в Україні.

Під час жорсткого крижаного покриття, яке протрималося до початку цього місяця, запас корму ондатри нещадно підходили до кінця. Ця тварина утворює своєрідні, унікальні підводні хатки, вхід в які робиться через віддушину в льоду, або через землю, якщо це дозволяє грунт. Вода жодним чином при цьому в неї не потрапляє, тому як сама хатка робиться вище входу і рівня води. Самі хатки утеплюються за допомогою зів'ялої трави, розстеленому по її днища, а для зимових запасів створюється окреме приміщення, з більш холодної і водонепроникною середовищем.

Під час великих снігових насипів, тварина також часто виходить назовні, однак ходить під снігом, і для пошуку доводиться залучати собак. Законодавство вкрай жорстко стоїть на збереженні місць проживання цих, і будь-яких інших хутрових, а тому руйнувати з будь-яких цілей, є неприйнятним і карається великим штрафом.

Якщо в Росії, для полювання на настільки дрібних хутрових застосовуються капкани, то в нашій країні подібна полювання вважається браконьєрством, і також підлягає законної відповідальності. Полювання на неї і без того не представляє з себе великих складнощів і рекомендується більше новачкам, яким буде корисним придбати такий важливий досвід. Простота полювання на неї забезпечується в першу чергу її слабким зором, завдяки якому мисливець з рушницею може підійти на максимально близьку відстань для більш точного пострілу. Також, варто відзначити, що рушниці калібром більше 5,6 недозволено застосовувати проти хутрових, виняток становлять лише вовк, лисиця, єнотовидний собака і шакали.

Отже, полювання на ондатру ведеться з берега, ідеальне місце можна знайти за характерною віддушини в кромки льоду біля самого берега. На відміну від поганого зору, ця тварина володіє приголомшливим слухом, а тому єдиним і вкрай важливою умовою стане максимально безшумне пересування. За безледью, її досить часто можна побачити плаваючою біля берега водойми, де вона і шукає собі основну їжу. Перед безпосереднім пострілом, слід дочекатися поки ондатра підпливе максимально близько до берега, але буде перебувати подалі від свого лігва, щоб її легко можна було забрати, чи не намокнув в зимовій воді і, що не менш важливо, щоб поранена тварина не змогло забратися назад в яму. Постріл проводиться неодмінно в голову, щоб не залишити подранка, а це відмінний шанс для початківця мисливця повправлятися в тактиці, відповідальності, безшумності і влучності. Ну а ми бажаємо вам приємно провести час за улюбленим заняттям. Ні пуху ні пера!